Bendrijos


Bendrijos skaidres. Bendrijos sudetis. Namu bendrijos refertas. Bendrijos ir ekosistema. Bendrija skaidrės. Ekosistema populiacija skaidrės. Ekosistema skaidres. Bendrijos ir ekosistemos. Bendrijos ir ekosistemos skaidres.

Kaip bendrijos organizuotos? Ekosistema. Kas nusako gamtos, kiekvienos jos ekosistemos stabilumą? Pristatymas apie bendrijas ir narių sąveiką juose. Populiacijos negyvuoja pavieniui, jos yra bendrijos dalis. Bendrija – tai vienoje vietoje gyvenančių ir tarpusavyje sąveikaujančių populiacijų visuma. Bendrijos sudėtis – tai tiesiog joje gyvenančių rūšių sąrašas. Bendrijos įvairovė priklauso ne tik nuo rūšių skaičiaus, bet ir nuo individų skaičiaus kiekvienoje iš jų. Įvairovė tuo didesnė, kuo daugiau bendrijoje rūšių ir kuo vienodesnis individų skaičius jose arba kuo vienodesnį procentą rūšis sudaro bendrijoje. Bendrijos ilgalaikis nekintamumas. Tokia bendrija yra klimaksinėje ekosistemoje. Pavyzdžiui, miškas metai po metų lieka apytikriai toks pat, tai reiškia, kad bendrija nekintama.

Kaip supratote iš bendrijos apibrėžimo  visa bendrijos organizacija vyksta per įvairias sąveikas tarp populiacijų, pavyzdžiui tarp plėšrūnų ir jų aukų, parazitų ir jų šeimininkų, o taip pat konkurencija tarp rūšių dėl išteklių. Visos šios ir kitokios sąveikos integruoja įvairių rūšių individus į bendriją, tiksliau į dinamiškai sąveikaujančių populiacijų sistemą, t.y. sujungia populiacijas į nuolat kintančią visumą.

Brandžioje ekosistemoje, jei yra metų laikai, vyksta sezoninė bendrijų kaita, kuri trunka ne ilgiau kaip metus. Jos metu bendrija nei jaunėja, nei bręsta. Ši bendrijų kaita – tai atsakomoji reakcija į sezoninius aplinkos pokyčius: temperatūrą, drėgmę, apšvietimą, organinių ar mineralinių medžiagų  atsiradimą.

Lietuvos ežeruose taip pat vyksta sezoninė augalų, gyvūnų ir mikroorganizmų kaita.

  • MS PowerPoint 351 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (344 žodžiai)
  • Skaiste
  • Bendrijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendrijos. (2011 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrijos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 18:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo