Brangakmenis: gintaras


Gintaras Amžinasis brangakmenis. Kas yra gintaras? Gintaras yra suakmenėję senovinių medžių sakai. Gintaro susiformavimas. Gintaras susidaro vykstant polimerizacijos procesui. Fizikinės gintaro savybės. Gintaro kietumas pagal Moso skalę yra 2-2. Cheminės gintaro savybės. Gintarą daugiausia sudaro. Įdomūs faktai apie gintarą. Gintaras yra vienas seniausių žmonėms žinomų brangakmenių. Gintaras istorijoje ir kultūroje. Senovės civilizacijos. Gintaro inkliuzai. Gintare randami inkliuzai suteikia vertingų žinių apie senąsias ekosistemas ir gyvybės evoliuciją. Gintaro vaidmuo paleontologijoje. Gintaras sukėlė revoliuciją paleontologijos srityje. Išvada. Gintaras yra žavus.


Gintaras yra suakmenėję senovinių medžių sakai, susiformavę per milijonus metų. Dažnai aptinkama įvairių spalvų nuo geltonos iki rudos su retkarčiais pasitaikančiais inkliuzais. Gintaras garsėja savo grožiu, skaidrumu ir gebėjimu išsaugoti senovines gyvybės formas.

Gintaras susidaro vykstant polimerizacijos procesui, kai derva veikiama karščio ir slėgio. Iš pradžių derva išsiskiria iš medžių ir gali sulaikyti vabzdžius, augalines medžiagas ir net mažus gyvūnus. Laikui bėgant derva sukietėja ir fosilizuojasi, virsdama gintaru.

Gintaro kietumas pagal Moso skalę yra 2 2,5, todėl jis yra palyginti minkštas ir lengvai poliruojamas. Jo savitasis svoris yra mažas, paprastai apie 1,05, todėl jis plūduriuoja sūriame vandenyje. Gintaras yra amorfinis, t. y. neturi kristalinės struktūros, dėl to jis yra unikalios organinės išvaizdos.

Gintarą daugiausia sudaro anglis, vandenilis ir deguonis. Jis priskiriamas prie organinių brangakmenių ir nėra mineralas. Kaitinamas gintaras skleidžia ryškų aromatinį kvapą, vadinamą "gintaro kvapu".

Gintaras yra vienas seniausių žmonėms žinomų brangakmenių, kai kurių pavyzdžių amžius siekia 50 milijonų metų. Šimtmečius jis buvo naudojamas papuošaluose ir dekoratyviniuose daiktuose, simbolizuodamas apsaugą ir gydymą. Gintaras yra puikus elektros izoliatorius ir istoriškai buvo naudojamas senovės elektronikoje.

Senovės civilizacijos, pavyzdžiui, graikai ir romėnai, tikėjo, kad gintaras turi mistinių savybių, ir naudojo jį gydymo tikslais.

  • MS PowerPoint 3618 KB
  • 2023 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (379 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Antanas
  • Brangakmenis: gintaras
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Brangakmenis: gintaras. (2023 m.). https://www.mokslobaze.lt/brangakmenis-gintaras.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:58
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo