Buitiniai šaldytuvai



Šaldytuvo talpų klasifikacija. Šaldytuvus pagal jų talpą galima suskirstyti į:
Auksinės taisyklės, kuria vadovaujanti galima būtų nustatyti, kokios talpos šaldytuvo jums reikia, deja nėra. Tad pateikiame tik preliminarią šaldytuvo talpą atitinkamam žmonių kiekiui:
Žinoma, kiekvieno namų ūkio poreikiai ir valgymo įpročiai skirtingi, todėl šie skaičiai tik rekomendacinio pobūdžio.
Dažniausiai gamintojai pateikia bendrą tūrį, į kurį neįskaičiuojamos lentynėlės ir stalčiai. Tad vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad sudėjus stalčius, lentynas į vietas, šaldytuvo talpa sumažės. Pavyzdžiui, įsigijus 280 litrų talpos šaldytuvą ir sudėjus lentynėles, jo talpa sumažėja maždaug iki 224 litrų.
Nereikėtų perkrauti Jūsų šaldytuvo maisto produktais, nes tai apsunkina šaldymo sistemos darbą bei nuolatinės temperatūros palaikymą. Reikėtų nepamiršti atitirpinti šaldytuvą kas 2 savaites, jei Jūsų šaldytuvas neturi tokios automatinės funkcijos.
Jeigu Jūsų namuose dingo elektros tiekimas, reikėtų atjungti Jūsų šaldytuvą nuo maitinimo srovės iki to laiko, kol neatsiras elektros tiekimas.
Dažniausiai šaldytuvai genda dėl dažno durų atidarinėjimo ar nesandaraus durų uždarymo, nes tokių atveju greičiau įvyksta kompresoriaus arba relės nusidėvėjimas.
Jeigu Jus pastebėjote, kad neveikia temperatūros reguliavimas, pradėjo kitaip veikti kompresorius, ar šaldytuvo kamera nebešaldo, nedelsdami kreipkitės į servisą.
Paprastai šaldytuvų gedimai skirstomi į 2 rūšis, tai mechaniniai mazgų gedimai ir elektronikos gedimai. Jei buvo pažeista hermetizacija, termoizoliacija, atsirado gedimų techninių vamzdelių srityje, ar yra freono nepakankamumas, šaldytuvo gedimai apibūdinami kaip mechaninių mazgų gedimai.
Jeigu pradėjo kitaip veikti ventiliatorius, relė, tapo sudėtinga valdyti Jūsų šaldytuvo programas, šaldytuvo gedimai apibūdinami, kaip elektronikos gedimai.
Svarbiausia yra taisyklingai atlikti diagnostiką, nes priežasties išsiaiškinimas gali tiksliau apibūdinti, ar Jūsų šaldytuve atsirado vienas gedimas, ar pastebimi ir kiti veikimo sutrikimai ir būtina remontuoti kelias jo sferas.
Kaip pavyzdį, galima panagrinėti plačiai paplitusią problemą, šaldytuvo kamera nešaldo. Priežastis gali būti termosifono defektas arba trukdžiai uždarame šaldymo sistemos kontūre. Tik profesionalūs specialistai greičiau ir tiksliai gali nustatyti gedimą ir pasiūlyti racionaliausią būdą gedimui pašalinti.
Prieš kviesdami meistrą prašome atlikite šias paruošimo diagnostikai procedūras:
1. Atjunkite prietaisą nuo maitinimo srovės ir atlaisvinkite vidų nuo maisto produktų.
3. Jeigu tai įmanoma, atlaisvinkite vietą prie prietaiso, kad meistras netrukdomai galėtų atlikti diagnostiką.
4. Kai kuriais atvejais, tam, kad būtų galimą teisingai nustatyti gedimą, būtina neišjunginėti šaldytuvo, tokiu atveju reikėtų atlikti prieš tai siūlomus veiksmus ir vėl įjungti šaldytuvą, pasirūpinti, kad šaldytuvas veiktų mažiausiai 2 val, iki meistro atvykimo. Apie tokį paruošimą Jums turėtų pranešti registracijos dėl iškvietimo metu.
Šaldytuvo išvaizda gali skirtis daugybe kriterijų. Jei tai ne įmontuojami šaldytuvai, jie skirsis spalva, dizainu, durų skaičiumi. Vienas duris dažniausiai turi senesnės kartos šaldytuvai.
Jie turi mažytę šaldymo kamerą viršuje, esančią už bendrųjų durų.
- Microsoft Word 289 KB
- 2015 m.
- Lietuvių
- 12 puslapių (1786 žodžiai)
- Universitetas
- Diana
-