Bulgarijos mokėjimo balanso analizė



Įvadas. Mokėjimų balanso samprata. Mokėjimų balanso struktūra. Einamoji sąskaita. Kapitalo ir finansinė sąskaita. Klaidos ir praleidimai. 010-2015 metų Bulgarijos mokėjimų balansų analizė. Einamosios sąskaitos balansas. Kapitalo bei finansinės sąskaitų balansai. Išvados. Literatūra.
Įvairių šalių integracija bei aktyvumas pasauliniame ūkyje yra labai skirtingas, tačiau nėra nei vienos valstybės, kuri neturėtų jokių tarptautinių ryšių ar nebūtų susijusi su kitomis pasaulio šalimis. Visi duomenys apie tokius šalies tarptautinius santykius parodomi mokėjimo balanso sąskaitose. Kitaip tariant, tai tam tikro laikotarpio išsami statistinė ataskaita apie tos šalies ekonominių operacijų, atliktų su kitomis šalimis, vertę. Valstybės mokėjimų balansas yra svarbus dokumentas įvairiems verslo vadovams, investuotojams, vartotojams, valstybės tarnautojams ir t.t. Šio dokumento įrašams didelę įtaką daro pagrindiniai makroekonomikos kintamieji: bendrasis nacionalinis produktas, nedarbo ir kainų lygis, palūkanų normos ir valiutų kursai. Tai reiškia, jog mokėjimo balanso sąskaitų duomenys parodo šalies ekonominę gerovę bei jos dalyvavimą pasauliniame ūkyje. Teoriniu požiūriu šios temos nagrinėjimas aktualus, nes padeda suvokti ir vertinti išorinius veiksnius darančius įtaką įmonėms, t.y. analizuoti ekonominę aplinką makro lygiu.
Valstybės vykdomos tarptautinės operacijos yra atvaizduojamos dvejose pagrindinėse balanso sąskaitose. Pirma tai einamoji sąskaita. Joje parodomas prekybos prekių ir paslaugų operacijų balansas. Kita- kapitalo ir finansinė sąskaita. Pastaroji atspindi finansinio turto prekybos operacijas. Reikia pabrėžti, kad į kapitalo ir finansinę sąskaitą įtraukiami finansinio turto prekybos sandoriai tarp šalies centrinio banko ir užsienio šalių. Tarp einamosios sąskaitos ir kapitalo ir finansų sąskaitų balansų gali atsirasti neatitikimų, kurie kyla dėl statistinės informacijos rinkimo netikslumo. Šie neatitikimai atvaizduojami mokėjimų balanso straipsnyje – klaidos ir praleidimai
Paslaugų balansas. Į tarptautinę prekybą paslaugomis įtraukiamos kitiems subjektams priklausančių žaliavų apdirbamosios gamybos paslaugos, techninės priežiūros ir remonto paslaugos, ES rezidentų ES nerezidentams (arba atvirkščiai) teikiamos keleivių ir prekių vežimo paslaugos; kelionių paslaugos ir kitos paslaugos, pvz., statybos, draudimo ir pensijų, finansų paslaugos, telekomunikacijų, kompiuterių ir informacinės paslaugos.
Iš teorinės medžiagos matyti, kad tarptautinių sandėrių įplaukos ir išmokos yra apskaitomos nacionaliniame mokėjimų balanse. Jį sudaro einamoji, kapitalo ir finansinė sąskaitos. Priklausomai nuo įplaukų bei išmokų sumų balansas gali būti deficitinis arba perteklinis, o visa tai atspindi ir šalies gerovę.
- Microsoft Word 30 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 11 puslapių (1944 žodžiai)
- Universitetas
- Vaida
-