Burnos higienisto veikla Lietuvos ir Suomijos atvejis



Burnos higienisto veikla. Įvadas. Tyrimo organizavimas, imties sudarymo principai. Tyrimas vyko. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra.
Tyrimas vyko 2015 m. balandžio – gegužės mėn. Internetinės anketos buvo siunčiamos didžiųjų Lietuvos miestų odontologijos klinikoms ir odontologijos kabinetams. Tuo tarpu Suomijoje internetinė anketos nuoroda publikuota viešosiose internetinėse burnos higienistų grupėse ir Suomijos burnos higienistų draugijos internetinėje svetainėje.
Didžioji tyrime dalyvavusių Lietuvos burnos higienistų dalis (60%) dirba privačiame sektoriuje, Suomijos (67%) burnos higienistų – valstybiniame.
Tyrimo rezultatai atskleidė, kad dažniausiai abiejų šalių burnos higienistai savo darbe susiduria su 30 – 45 metų pacientais (Lietuvoje – 58 proc., Suomijoje – 44 proc.). Ryškus skirtumas pastebimas analizuojant 6 – 18 metų pacientų amžiaus grupę.
Kaip matyti, dauguma (71%) Lietuvos burnos higienistų pacientų apžiūrai skiria apytiksliai 5 - 10 minučių, o Suomijos 10 ir daugiau minučių (apytiksliai 51%). Kitame paveikslėlyje matyti, kad Lietuvos ir Suomijos burnos higienistų instrumento pasirinkimas mineralizuoto apnašo šalinimui skiriasi nežymiai.
Lietuvoje dirbančių burnos higienistų pigmentinio ir minkštojo apnašo šalininimui labai dažnai naudoja sodapūtę, kai Suomijoje retai naudojama. Kitame paveiksle matome panašius rezultatus skiriamam laikui paciento asmeninės burnos higienos mokymui. Analizuojant Lietuvos ir Suomijos respondentų rekomenduojamus dantų šepetėlius stebime skirtumus: 98% Suomijos burnos higienistų rekomenduoja elektrinį, o 81% Lietuvos burnos higienistų rankinį. Taip pat anketoje buvo klausiama apie ksilitolį.
- MS PowerPoint 602 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 15 puslapių (628 žodžiai)
- Universitetas
- Enrika
-