Cheminis elementas - deguonis projektas



Deguonis. Deguonis – cheminis elementas. Deguonies fizikinės savybės. Bespalvės ir bekvapės dujos Blogai tirpsta vandenyje Deguonis sunkesnis už orą. Paplitimas. Ore 21% Žemės plutoje 45% Žmogaus organizme 65%. Istorija. Anglų mokslininkas Džozefas Pristlis 1774 m. Pirmasis deguonį ėmė tyrinėti Leonardas Da Vinči. Skaičiavimai rodo, kad per metus žemėje susidaro 280 milijardų tonų deguonies. Cheminės savybės. Pati svarbiausia, kad deguonis palaiko degimą. Žemė su deguonimi. Žemė be deguonies. Biologinė reikšmė. O2 – vienas iš augalų atliekamos fotosintezės produktų. Fotosintezė suskaido vandenį kad būtų atpalaiduotas O2 ir fiksuoja CO2 į cukrų per reakcijas. Įdomybės. Tarptautinėje Pekino automobilių parodoje bus pristatytas konceptas. Deguonies šiuo metu pasaulyje yra saikingai, tad tuo ir pasidžiaukime.
Deguonis – cheminis elementas, dažnas ne tik Žemėje, bet ir visoje Visatoje. Skystas ir kietas molekulinis deguonis (O2) yra šviesiai žydros spalvos.
Bespalvės ir bekvapės dujos Blogai tirpsta vandenyje Deguonis sunkesnis už orą.
Ore 21% Žemės plutoje 45% Žmogaus organizme 65%.
Skaičiavimai rodo, kad per metus žemėje susidaro 280 milijardų tonų deguonies. 46% jo susidaro vandenynuoseė, 54% sausumoje.
Pati svarbiausia, kad deguonis palaiko degimą. Reaguoja su : Nemetalais Metalais Sudėtinėmis medžiagomis Degant susidaro oksidai.
O2 – vienas iš augalų atliekamos fotosintezės produktų, kuris yra būtinas aerobinių organizmų gyvybinei veiklai. Iš O2 susidaro gyvybę nuo kenksmingų saulės UV spindulių saugantis O3 sluoksnis.