Deguonis cheminis elementas


Deguonis skaidres. Deguonis referatas. Skaidres apie deguoni. Deguonis kaip cheminis elementas. Deguonies skaidres. Kietas deguonis. Deguonies vardo kilme. Cheminis elementas deguonis. Skaidres chemija deguonis. O3 cheminis elementas.

Deguonis – cheminis elementas, dažnas ne tik žemėje, bet visoje visatoje. Istorija. Panaudojimas. Biologinė reikšmė. Vardo kilmė. Skystas ir kietas deguonis (O2) yra šviesiai žydros spalvos, skystas ar kietas ozonas (O3) yra sodresnės mėlynos spalvos. Ozonas vyrauja viršutiniuose atmosferos sluoksniuose ir saugo žemę nuo pernelyg didelės radiacijos. Ozonas susidaro iš deguonies (O2), veikiamas saulės spindulių ar elektros iškrovos. Jis oksiduoja beveik visus metalus ir daugumą kitų elementų. Reta deguonies forma O4 yra sodriai raudonos spalvos. Deguonį 1769 m. išskyrė ir aprašė švedų mokslininkas K. Šelė ir nepriklausomai nuo jo 1774 m. anglų mokslininkas Dž. Pristlis. Deguonis yra žmogui gyvybiškai reikalingos dujos, jos dalyvauja oksidacijos procese, be deguonies organizmas negali įsisavinti gyvybei reikalingų medžiagų. O2 – vienas iš augalų atliekamos fotosintezės produktų, kuris yra būtinas aerobinių organizmų gyvybinei veiklai.
  • MS PowerPoint 16 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai
  • Jolita
  • Deguonis cheminis elementas
    10 - 2 balsai (-ų)
Deguonis cheminis elementas. (2010 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/deguonis-cheminis-elementas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 11 d. 19:36
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo