Civilinė teisė: Daiktinė teisė


Daiktinė teisė. Daiktinės teisės samprata. Objektyvioji daiktinė teisė. Daiktinės teisės samprata. Daiktinių ir prievolinių santykių skirtumai. Daiktinių teisių sistema. Daiktai ir daiktinės teisės kaip civilinių teisių objektai. Daiktinės teisės objektai. Daiktų rūšys. Daiktinės teisės objektai. Subjektinių daiktinių teisių klasifikacija pagal funkcijas. Daiktinių teisių klasifikavimas pagal atsiradimą. Daiktinių teisių viešumas ir registracija. Daiktinių teisių viešumas ir registracija. Registruojami juridiniai faktai. Juridinių faktų registravimo viešame registre teisiniai pagrindai. Daiktinių teisių viešumas ir registracija. Valdymo terminas. Istorinis valdymo kontekstas. Valdymas ir nuosavybė. Valdymas kaip juridinis faktas, pagal kurį įgyjama nuosavybės teisė į valdomą daiktą. Bešeimininkis daiktas. Valdymo kaip savarankiškos subjektinės daiktinės teisės atsiradimas. Kilnojamojo daikto valdymo atsiradimas. Teisėtas ir neteisėtas daikto valdymas. Sąžiningas ir nesąžiningas daikto valdymas. Valdymo pažeidimas. Valdymo gynimas. Savigyna. Vindikacinis ieškinys. Possesorinis ieškinys. Išvestinės daiktinės teisės. Patikėjimo teisė. Išvestinės daiktinės teisės. Servitutas. Išvestinės daiktinės teisės. Uzufruktas. Išvestinės daiktinės teisės. Užstatymo teisė. Išvestinės daiktinės teisės. Ilgalaikė nuoma. Išvestinės daiktinės teisės. Hipoteka. Išvestinės daiktinės teisės. Įkeitimas. Išvestinės daiktinės teisės. Daikto sulaikymas. Išvestinės daiktinės teisės. Kito asmens turto administravimas.


Daiktinių ir prievolinių santykių skirtumai.

Daiktinė teisė įgyvendinama trimis pagrindiniais būdais: naudo­jant, valdant, disponuojant.

Civilinių teisių objektai: Daiktai, Pinigai, Vertybiniai popieriai, Intelektinės veiklos rezultatai, kt. turtas bei turtinės teisės, Informacija, Veiksmai ir veiksmų rezultatai, Kitos turtinės ir neturtinės vertybės. Daiktai yra labiausiai paplitęs civilinės ir daiktinės teisės objektas, kadangi dauguma civilinių teisinių santykių atsiranda dėl daiktų.

Daiktinės teisės objektai. Daiktų rūšys.

2 Skyrius. PAGRINDINIAI IR ANTRAEILIAI DAIKTAI 4.12 Straipsnis. Pagrindiniai daiktai 4.13 Straipsnis. Antraeiliai daiktai 4.14 Straipsnis. Antraeilio daikto likimas 4.15 Straipsnis. Esminės pagrindinio daikto dalys 4.16 Straipsnis. Vaisiai 4.17 Straipsnis. Produkcija 4.18 Straipsnis. Pajamos 4.19 Straipsnis. Priklausiniai.

Subjektinių daiktinių teisių klasifikacija pagal funkcijas.

Daiktinių teisių klasifikavimas pagal atsiradimą.

Daiktinių teisių viešumas ir registracija. Registruojami juridiniai faktai.

Valdymo kaip savarankiškos subjektinės daiktinės teisės atsiradimas.

CK 4.95 straipsnis. Savininko teisė išreikalauti savo daiktą iš svetimo neteisėto valdymo Savininkas turi teisę išreikalauti savo daiktą iš svetimo neteisėto valdymo. Susiję klausimai: Valdymo teisėtumo ir sąžiningumo prezumpcija Ieškinio senatis Sąžiningas įgijėjas (Plačiau kalbant apie nuosavybės teisės gynimą).

Išvestinės daiktinės teisės. Patikėjimo teisė.

Išvestinės daiktinės teisės. Užstatymo teisė.

Išvestinės daiktinės teisės. Ilgalaikė nuoma.

Ilgalaikė nuoma paprastai yra atlygintinė. Nuomą galima sumokėti nekilnojamojo daikto nuomotojui sumokant vienkartinę sumą arba mokėti periodiškai. Ilgalaikė nuoma nustatoma išnuomojamo nekilnojamojo daikto savininko ir nuomininko susitarimu arba testamentu. Nuomininkas naudojasi išnuomotu nekilnojamuoju daiktu kaip savininkas, tik iš esmės nedidina jo vertės, taip pat neturi teisės keisti jo tikslinės paskirties be savininko sutikimo. Jeigu nuomos objektas yra žemės sklypas, ilgalaikę nuomą nustatančiame akte gali būti numatyta nuomininko teisė statyti statinius ar sodinti sodinius, reikalingus žemei naudoti pagal paskirtį. Nuomininkas savo lėšomis privalo išlaikyti išnuomotą nekilnojamąjį daiktą ir jį remontuoti. Ilgalaikę nuomą nustatančiame akte gali būti nurodyta, kad nuomininkas be nuomotojo sutikimo savo teisių negali perleisti kitam asmeniui arba padalyti ilgalaikės nuomos teisės. Jeigu ilgalaikę nuomą nustatančiame akte nenumatyta kitaip, nuomininkas turi teisę subnuomoti. Subnuomininkas neturi daugiau teisių už nuomininką. Ilgalaikei nuomai pasibaigus, baigiasi ir subnuoma.

Išvestinės daiktinės teisės. Daikto sulaikymas.

  • MS PowerPoint 515 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 62 puslapiai (4803 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ausra
  • Civilinė teisė: Daiktinė teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Civilinė teisė: Daiktinė teisė. (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/civiline-teise-daiktine-teise.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 18:04
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo