Cmr konvencija


Krovinio važtaraščio forma. Cmr forma. Cmr formos pildymas. Cmr konvencija skaidres. Cmr konvencija referatas. Cmr vartarastis skaidres. Cmr konvekcija vaztarascio forma. Cmr važtaraščio pavyzdys. Cmr referatas. Cmr konvencija word.

Įvadas. Vežimas. Vežimo sutartis pagal cmr konvenciją ar nacionalinius teisės aktus? Vežimo sutartis pagal cmr konvenciją. Važtaraščio forma ir turinys. Šalių teisės ir pareigos. Vežėjo atsakomybė. Išvados. Literatūra. Priedai.

Važtaraštis yra vežimo sutartį ir jos sąlygas patvirtinantis dokumentas, tai įrodymas, kad yra sudaryta vežimo sutartis ir kad krovinys perėjo vežėjo dispozicijon. Važtaraštyje nurodomi duomenys skirstytini į 2 grupes: duomenys, privalomai nurodomi važtaraštyje (privalomi duomenys); duomenys, nurodomi važtaraštyje prireikus, t.y. priklausomai nuo vežamo krovinio specifikos ir kt. aplinkybių (papildomi duomenys).

Krovinio iškrovimas paprastai yra krovinio gavėjo pareiga. Siuntėjo pareiga yra aprūpinti vežėją reikiamais dokumentais, informacija, reikalinga muitinės ir kitiems formalumams atlikti, ir siuntėjas atsako už visus nuostolius, atsiradusius dėl tokių dokumentų ar duomenų nebuvimo ir netikslumų, išskyrus atvejus, kai dėl to kaltas pats vežėjas. Vežėjas savo ruožtu atsakingas už dokumentų, minimų važtaraštyje, praradimą ar neteisingą panaudojimą.Iki krovinio perdavimo ir gavėjo parašo gavimo CMR važtaraštyje vežėjas yra atsakingas už krovinio saugojimą ir priežiūrą.

Vežėjas, priėmęs nustatyta tvarka iš siuntėjo krovinį atsako nuo jo priėmimo iki išdavimo už žalą, padarytą dėl krovinio praradimo, trūkumo ar sužalojimo, jeigu nėra įrodyta, kad krovinys buvo visiškai ar iš dalies prarastas ar sužalotas ir žala atsirado ne dėl jo kaltės. Vežėjo atsakomybės dydį už žalą, padarytą dėl krovinio ar bagažo praradimo, trūkumo ar sužalojimo, nustato vežimo sutartis ar įstatymai.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (6185 žodžiai)
  • Tomas
  • Cmr konvencija
    10 - 1 balsai (-ų)
Cmr konvencija. (2012 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/cmr-konvencija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:10
×