Dujos. Dujų dėsniai. Kvėpavimo fizika



Įvadas. Dujos. Realiosios dujos. Orientacinės jėgos. Indukcinės jėgos. Dispersinės jėgos. Idealiosios dujos. Izoterminis vyksmas. Izobarinis vyksmas. Izochorinis vyksmas. Kvėpavimo fizika. Kvėpavimo ciklas. Daltono ir Henrio dėsniai. Dirbtinis kvėpavimas. Medicinoje registruojami kvėpavimo parametrai. Išvados. Literatūros sąrašas.
Kūnų sandara ir savybės aiškinamos remiantis šiais pagrindiniais teiginiais: bet kuris kūnas sudarytas iš dalelių – molekulių, atomų ar jonų kūną sudarančios dalelės nuolat ir chaotiškai juda , kūną sudarančios dalelės tarpusavy sąveikauja stumia ar traukia vienos kitas. Šiuos teiginius patvirtina daugelis reiškinių dujų mišinio slėgis lygus ją sudarančių atskirų dujų slėgių sumai (Daltono dėsnis), dujos užpildo visą joms skirtą tūrį, skysčiai ir dujos slegia ne tik indo dugną, bet ir sieneles, nuolat vyksta Brauno judėjimas, difuzija.
Tikslas: Išsiaiškinti, kas yra dujos. Dujų dėsniai. Kvėpavimo fizika.
Uždaviniai:
1.Kas yra dujos?
2.Kokie yra dujų dėsniai.
3.Kas yra kvėpavimo fizika?
Dujos. Dujų dėsniai. Kvėpavimo fizika. (2014 m.). https://www.mokslobaze.lt/dujos-duju-desniai-kvepavimo-fizika.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 20:12