Epidemijos



Įvadas. Pačių baisiausių epidemijų žmonijos istorijoje. Epidemijos Lietuvoje. Gripas. Kiaulių gripas. Pasaulio epidemijos. Ebola. Maliarija. Živ. Išvados. Internetiniai šaltiniai. Paveikslėliai.
9 jau sergantys užkrečia 18 naujų;
Epidemijų ir jų sukelti padariniai, tokie kaip skurdas, elgetavimas, įvairios infrcinės ligos, buvo dažnas reiškinys seniau, tačiau pasitaiko atvėjų kai nutinka taip ir šias laikais.
Marą platino žiurkės, o tiksliau užkrėstų žiurkių blusos. Rytų Europoje maras atėjo iš Rytų Kinijos. Dar daugiau žiurkių prisiveisė, kai buvo paskelbto katės kaip ligos sukelėjos ir pradėtos masiškai naikinti.
Viena iš daugiausia gyvybių nusinešusių pandemijų – tai 1918–1919 metais pasaulyje siautėjusi ir dešimtis milijonų žmonių pražudžiusi ispaniškojo gripo pandemija. Nuo jos mirė daugiau žmonių nei jų žuvo per Pirmąjį pasaulinį karą. Ispaniškojo gripo epidemija užsikrėtė maždaug trečdalis pasaulio gyventojų. Ypač stipriai ji smogė jauniems žmonėms, kas yra keista, nes jaunimas paparastai labiau atsparus gripui. Ispaniškuoju gripu užsikrėtę žmonės mirdavo greitai ir skausmingai. Teigiama, kad laidojimu dirbantys žmonės buvo taip užimti darbu, kad mirusiųjų kūnai buvo paliekami namuose po keletų dienų. Miestuose buvo išleisti įsakymai, reikalavę, kad žmonės viešose vietose nešiotų respiratorius, bet virusas įveikė ir šį barjerą... Epidemijos aukoms atlikus skrodimą paaiškėjo, kad jų plaučiai buvo pamėlę ir permirkę – tarsi mirę žmonės būtų paskendusios.
Cholera – pavojinga infekcinė žarnyno liga, kurią sukelia bakterijos. Ligos eigoje viduriuojama, vemiama, organizmas netenka daug skysčių.Labiausia galima užsikrėsti per užterčtą vandenį, jūros maistą ir maistą blogai termiškai apdorotą.
Nors kitose pasaulio šalyse raupų epidemija jau seniai buvo išrauta su šaknimis, ši infekcinė liga nusiaubė Indiją 1970-aisiais, nusinešdama apie 200 tūkst. gyvybių. Pradžioje išberiama raupais susirgusių žmonių oda, o vėliau visas kūnas nusėjamas vandeningomis pūslėmis. Dažniausia ši liga baigdavosi mirtimi.1975 metų gegužę, po intensivių pastangų, Indija pagaliau buvo paskelbta atsikračiui raupų.
Tai virusinė liga kurią platina uodai, užsikrečiama įkandus uodui.1878 metais, po 10 metų vykusio karo Kubos gyvntojai pabėgo iš savo tėvynės, kartu su savimi išsivežė ir geltonąją karštinę į JAV. Buvo paskelbtas karantino aktas, liepiantis Jūrų pėstininkų ligoninei atlikti karantiną užkrėstuose laivuose. Epidemijos auka tapo ir Naujasis Orlenas, valdžia uždraudė gabenti iš šio miesto bet kokius krovynius, tačiau verslininkai labai spaudė valdžią, jog sušvelnytų nutarimą. Tačiau tai nebuvo geras sprendimas, nes iki metų pabaigos mirė tūkstančiai žmonių. Iš viso geltonoji karštinė pražudė 20 tūkstančių žmonių givybes.
- Microsoft Word 832 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 15 puslapių (2449 žodžiai)
- Kolegija
- Kotryna
-