Ergonomiškos darbo vietos įrengimas



Ergonomiškų darbų vietų įrengimas. Biuro patalpų išdėstymas. Maksimaliai atvira darbo. Reikalavimai kėdei. Darbo kėdė turi. Stalo aukštis. Parenkamas atsižvelgus į darbo pobūdį (ar dirbama stovint. Apšvietimas. Darbo vietos ergonomika apibrėžia ir reikalavimus apšvietimui. Šiluminė aplinka. Darbo aplinkos šiluminė aplinka turi atitikti galiojančių normų reikalavimus. Darbo ir poilsio režimas. Nepertraukiamai dirbti prie. Kompiuterinė įranga. Atstumas nuo darbuotojo akių iki monitoriaus ekrano turėtų būti ne mažesnis nei 40 cm. Švarus oras. Biure esantis oras gali būti labiau užterštas nei judrioje gatvėje.
Maksimaliai atvira darbo edvė. Dideli langai. Šviesios sienos ( baltos). Šviesi spalva sukeliai erdvės pojutį. Virš darbo vietos kokybiškas apšvietimas.
Darbo kėdė turi būti stabili, bet leidžianti darbuotojui lengvai ir laisvai judėti bei pasirinkti patogią pozą. Darbo kėdės konstrukcija turi atitikti ergonominius reikalavimus: kėdė turi būti su kėlimo ir sukimo mechanizmu, leidžiančiu keisti kėdės aukštį bei atlošo atlenkimo kampą; kėdės atlošas turi būti pakankami aukštas ir pasviręs. Pėdų atrama turi būti pritaikoma darbuotojui, kuriam reikia ja naudotis.
Parenkamas atsižvelgus į darbo pobūdį (ar dirbama stovint, ar sėdint, ar įvairiai): pavyzdžiui, architektai ar projektuotojai dirba prie aukštesnių darbastalių. Dirbant kompiuteriu, gali reikėti ir sėdėti, ir stovėti, priklausomai nuo to, kokiomis dar priemonėmis tenka naudotis. Darbastalio aukštis turi būti pritaikytas ir prie paties darbuotojo ūgio.
Darbo vietos ergonomika apibrėžia ir reikalavimus apšvietimui. Patalpoje turi būti higienos normos atitinkantis natūralus ir dirbtinis apšvietimas.
- MS PowerPoint 951 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 10 puslapių (451 žodžiai)
- Kolegija
- Ernestas
-