Darbo vietos įrengimas kosmetologijoje pagal ergonomikos principus



Įvadas. Ergonomikos principai. Darbo vietos įrengimas kosmetologijos kabinete. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.
Temos aktualumas. Darbo vietoje žmonės praleidžia didžiąją dalį savo gyvenimo. Dažnu atveju svarbiausiu laikome faktą, kad turime darbą ir gauname už jį atlygį. Šiandien, kol esame jauni ir sveiki, retas pagalvojame kokią žalą mūsų organizmui ir kūnui gali padaryti netinkamos sąlygos esančios darbo vietoje. Visiems gerai suprantama profesinių pakenkimų rizika dirbant atominėje jėgainėje, statybos darbuose, medžio apdirbimo įmonėse ir kt. Kosmetologijos kabinetuose darbas dažnai yra priskiriamas kaip saugiai ir nekenksmingai darbo aplinkai, tačiau tam, kad darbas būtų efektyvus ir patogus jis turi būti tinkamai įrengtas. Šiame darbe apžvelgsime kokią žalą mums daro netinkamos sąlygos ir pateiksime teisingai įrengto kosmetologijos kabineto modelį, pagal ergonomikos principus.
Darbo tikslas – išanalizuoti darbo vietos įrengimą kosmetologijoje pagal ergonomikos principus.
2. Darbui svarbu pasirinkti tinkamą aukštį. Pasirinktas netinkamos darbo plokštumos aukštis, kai darbuotojui tenka dirbti sulinkus, pasikreipus į šoną. Dėl šios priežasties greičiau nuvargstama, nepatogu dirbti, galima susižaloti ir sužaloti klientą. Dirbant nepatogia poza, sulėtėja darbo tempas, nes dažniau ilsimąsi, beto tenka daryti papildomus judesius norint įveikti nepatogumus.
3. Patogi kūno padėtis dirbant. Dėl nepatogios kūno padėties dirbant, patiriama didesnė fizinė įtampa, silpnėja darbo jėga, užduotys tampa sudėtingesnės.
6. Nebūtino kartojimosi vengimas. Sąmoningos pastangos vengti pasikartojančių darbo judesių.
8. Tiesioginės sąlyčio įtampos mažinimas. Pakeitus įrankių rankenų formą, dydį ar paviršiaus dangą.
10. Jauki darbo aplinka. Tinkamas apšvietimas, vėdinimas, nekintanti temperatūra, pašalinių trukdžių slopinimas, atskiros darbo zonos.
Veikiant ergonomikos principams, efektyviam darbui užtikrinti reikalingas ne tik fizinis pasirengimas, bet ir tinkamas darbo vietos įrengimas kosmetogijos kabinete.
Kiekviena darbo vieta, turi būti tinkamai įrengta tam, kad būtų užtikrinamas kuo produktyvesnis darbas ir nepakenktų darbuotojo ir kliento sveikatai. Baldai, esantys kosmetologijos kabinete turėtų atitikti ergonominius reikalavimus. Svarbiausi ir dažniausiai naudojami yra kosmetologo kėdė ir kliento kušetė/kėdė, instrumentai. Taigi aptarkime kokie reikalavimai jiems yra taikomi.
- Microsoft Word 29 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (1554 žodžiai)
- Kolegija
- Greta
-