Filmo „Parazitas“ kaip populiaraus teksto analizė



Žanrai ir jų tarpusavio sąsajos. Binarinių opozicijų santykis su teksto mitais. Antriniai ir tretiniai tekstai antriniai tekstai reklama , spauda , kritika. Tretiniai tekstai pokalbiai , komentarai. Populiaraus teksto požymių analizė. Literatūros sąrašas Literatūra.
Siužeto viduryje yra dviejų šeimų, skirtingomis galimybėmis, gyvenimai. Abejose šeimose galima išvysti aiškų materalumo skirtumą, būtent jo dėka nepasiturinti šeima susidomėja priteklio pilnu gyvenimu.
Filmo istoriją kuria dvi pagrindinės šeimos, kurios turi ne tik skirtingus požiūrius, tačiau ir be galo nepanašias lėšas gyventi pasiturintį gyvenimą. Šiame filme varguolių šeima ne šiaip sau tinginiai – jie tiesiog nesugeba rasti darbo. Visi pagrindiniai personažai atlieka svarbius vaidmenis, tačiau nėra nei vieno veidėjo, kuris būtų pagrindinis (nors viskas pasakojama ir Ki-woo lūpomis), filme svarbiausią vaidmenį turi pati istorija, kuri yra pasakojama. Pagrindinių veikėjų aprašymus trumpai aprašysim:
Ki woo- sūnus kuris, gavęs draugo rekomendaciją ir nešinas padirbtu diplomu, tapo Parkų dukters anglų kalbos korepetitoriumi.
Park So Dam – dukra nepasiturinčių tevų, mergina yra be galo talentinga, tačiau dėl esamos situacijos ji negalėtų mokytis universitete.
Ki Taek – nepasiturintis tėvas, kuris tikisi, kad vaikų planas pavyks ir jie taps turtingi. Tėvas yra labai rūpestingas, tačiau siekiantis turtų, o ne teisingo kelio.
Chung Sook – nepasiturinti motina, kuri linki savo vaikams tik gero, tačiau pamiršta, kad pinigai vaikams laimės visada neatneš.
Lee Sun Kyun – tėvas, kuris dirba gerai apmokamą darbą, retai būna namie, su savo šeima.
Cho Yeo Jeong – motina, kuri gyvena pasiturintį gyvenimą, tačiau yra vis vedama baimės, kad jos vaikai bus neprotingi ar sirgs. Moteris yra be galo nuoširdi, bet tuo pačiu ir lengvai patikli.
Jung Ziso – pasiturinčių tėvų dukra, svajinga mergina, protinga, tačiau dažnai siekianti tik geriausio sau, o ne kitiems.
Jung Hyeon Jun – pasiturinčių tėvų sūnus, kuris patyrė didelę traumą, kai buvo visai mažas, dėl tos traumos vaikas piešia įvairius simbolius, kurie reiškia jo baimę, nerimą.
Tai tik porą pagrindinių pavyzdžių iš filmo vartojamų stereotipų. Tai suteikia serialui tikroviškumo, realumo ir gebėjimo žiūrimai auditorijai susigrętinti su veikėjais. Žiūrovas pagal savo įsitikinimus atranda savo mėgstamiausius ir mažiau mėgstamus personažus.
Manau būtent šie keturi žanrai kartu, pritraukė milijonus žiūrovų. Sukurti vieną filmą su šiais žandrais yra labai sunku, ypač sudėtinga yra suderinti visų šių žanrų elementus. Bet režisieriui tai pavyko padaryti. Todėl filmą žiūri labai skirtingi žmonės, mėgstantys skirtingus filmo žandrus ir visiems jis yra įdomus, pritraukiantis ir aktualus.