Filtrų bei RC grandinių dažninės charakteristikos



Filtrų bei RC grandinių dažninės charakteristikos. Užduotis. Darbo eiga. Išvados. Kontroliniai klausimai Ką vadiname pralaidumo filtru. Į kokius pagal elementų pobūdžius skirstomi filtrai. Pagal ką skirstomi filtrai pralaidumo juostose. Kokia filtrų fazės dažninė charakteristika turi būti atvaizduota grafike. Kokie yra K tipo filtrų pagrindiniai trūkumai.
Pagal teorine medžiagą parinksime tokiam filtrui reikalingus komponentus bei jų dydžius.Tai yra Rezistorius R = 100 Ω. , o kondensatorius C = 22 nF. Multisim aplinkoje sujungsime grandinę. Prie filtro įėjimo prijugsime Multisim siūlomą funkcijų generatorių, o išėjime oscilioskopą.
Funkcijų generatoriuje nustatėme dažnį nuo 10 kHz. – 100 kHz. Kaskart pakeitę dažnį fiksuojame kokia įtampa yra išėjime. Pagal tai matysime ar filtras sukonstruotas teisingai ir ar pradeda filtruoti signalą nuo tam tikro dažnio. Gauti matavimai įrašyti į lentelę, bei atvaizduoti grafike.
Pirmiausia paskaičiavome teorinį ribini dažnį, gauname pagal formule Fr= 10 √2 = 7.07 V. Atlikę matavimus su Multisim programine įranga ir įsistačius gauta ribinį dažnį į grafiką, nubrėžėme horizontalią liestinę kuri susikerta su Vp. Toliau susikirtimo vietoje brėžiame matavimo dažnio statmenį, jį gauname ~71,5khz.
Išvados: Iš teorinio ribinio dažnio ir matavimu ribinio dažnio galime teigti, kad paklaidą gavome 71,5 70,7=0.8Khz. Ši paklaida, o kartu ir matavimo tikslumas, susiję su matavimo prietaiso netobulumu, šiuo atveju simuliacija Multisim, bandymo sąlygose ir paties matuojamojo objekto kitimu, teorinio modelio ir taikomo matavimo metodo artutinumu.
- Microsoft Word 1365 KB
- 2023 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (350 žodžiai)
- Kolegija
- Mantas
-