Fonetika projektas



Fonetika. Lietuvių kalbos abc. Lietuvių kalbos garsyną sudaro. Lietuvių kalba turi. Pagal tartį visi lietuvių kalbos priebalsiai skirstomi į skardžiuosius ir dusliuosius. Dvibalsiai ai, au, ei, ie, ui, uo. Mišrieji dvigarsiai al. Visa fonetika. Dėkoju už dėmesį.
Fonetika – tai kurios nors kalbos garsų skambėjimo ir tarimo savybių visuma arba mokslas, tiriantis kalbos garsų funkcijas ir ypatybes.
Raidynas - tai tam tikra nuolatine seka surašytos kurios nors kalbos rašto raidės. Lietuvių kalbos garsų ir raidžių santykiai – kalbos norminimo, atsižvelgiant į tradicijas ir kalbos mokslo naujoves, rezultatas. Lietuvių kabos garsyną sudaro: 11 balsių ir 45 priebalsiai, o abėcėlėje – tik 32 raidės, kuriomis vienomis ar jų junginiais išreiškiami visi garsai.
A-agurkas, Ą - ąsa B-tai blynas, C-cukrus, Č-Čipolinas. D-dangus, dramblys, drugelis, E-ežiukas ir erelis. Ė-tai ėdžios ir ėriukas. Fėja – F, G-gintariukas. H-tai herbas, I-irklai, Y-yla, J-juokai. K-klaustukas, L-liga,.
M-mamytė, N-tai noras, O-ola, Onutė, oras. P-pantera, R-rugys, S-saliutas, Š-širdis, T-tai pagarba Tėvynei. U-ugnis, Ūsai –Ū, V-būrys linksmų vaikų. Z-zylutė ir zuikutis, Ž-žiema, žolė, žėrutis.
Balsiai (juos tariant oras eina laisvai, nesutikdamas kliūčių) Priebalsiai (juos tariant oras sutinka tam tikrų kliūčių) Dvigarsiai (vienu atokvėpiu ištariami dviejų balsių – dvibalsių – arba balsio ir pusbalsio – mišriųjų dvigarsių – junginiai).
- MS PowerPoint 1504 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (518 žodžiai)
- Gimnazija
- Mikas
-