Gamybinės dulkės: dulkių savybės ir normavimas, dulkėtumo mažinimo principai



Gamybinės dulkės (dulkių savybės ir normavimas, dulkėtumo mažinimo principai). Sąvokos. Gamybinės dulkės. Dulkių skirstymas. Dulkių skirtymas. Dulkių skirstymas. Dulkių įtaka darbuotojų sveikatai. Oro užterštumo nustatymas. Dulkių mažinimo principai. Temos apibendrinimas. Literatūros šaltiniai.
Sąvokos gamybinės dulkės dulkių skirstymas dulkių įtaka darbuotojų sveikatai oro užterštumo nustatymas dulkių mažinimo principai temos apibendrinimas literatūros šaltiniai.
Pagal kilmę dulkės skirstomos į: Organines dulkes (augalines – medienos, medvilnės, miltų ir kt; gyvulines – vilnos, kaulų, ir kt; dirbtines organines – plastmasių, sintetinių pluoštų ir kt.); Neorganines dulkes (mineralines – kvarco, silikatų ir kitų mineralų; metalines – įvairių metalų dulkes – plieno, ketaus); Mišriąsias dulkes – tai organinių ir neorganinių dulkių mišinys; dulkės, kylančios apdirbant medieną (įvairių rūdų, šlifavimo ir kt).
Oro užterštumas dulkėmis priklauso nuo jų dispersiškumo ir specifinės masės (stambios dalelės greitai nusėda, smulkios ilgai kybo ore). Todėl dažniausiai įkvepiamos smulkios dalelės. Pavojingiausios dulkės yra nuo 0,25-5 µ didumo. Jos nesulaikomos viršutiniuose kvėpavimo takuose, patenka į plaučius, kur sukelia patologinius plaučių pokyčius. 0,25 µ didumo ir mažesnės dulkės paprastai plaučiuose nenusėda ir yra iškvepiamos. Dulkės taip pat veikia odą ir gleivines, t.y. sukelia uždegimus.
Pagal kilmę dulkės skirstomos į: organines dulkes; neorganines dulkes ir mišriąsias dulkes. Oro užterštumas dulkėmis priklauso nuo jų dispersiškumo ir specifinės masės (stambios dalelės greitai nusėda, smulkios ilgai kybo ore). Todėl dažniausiai įkvepiamos smulkios dalelės. Pavojingiausios dulkės yra nuo 0,25-5 µ didumo.
- MS PowerPoint 6043 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 29 puslapiai (987 žodžiai)
- Kolegija
- Simonas
-