Gamybos organizavimas ledų gamyba


Įvadas. Gamybos proceso charakteristika. Gamybos organizavimas įmonėje. Uab „Unilever Lietuva ledų gamyba“. Įrankių ūkis. Remonto ūkis. Energetikos ūkis. Medžiagų ūkis. Gamybos aprūpinimo organizavimas. Darnaus vystymosi nuostatų taikymas organizavime. Kokybės organizavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

UAB „Unilever Lietuva ledų gamyba“ yra perspektyvi, plati ir auganti įmonė. Ją pasirinkome analizuoti todėl, kad matomai ji augs ir plėsis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Tikslas: sugebėti analizuoti situaciją organizacijoje, planuoti, organizuoti įmonės gamybinę veiklą, parengti gamybos organizavimo principų taikymo modelius bei rekomendacijas; išsiugdyti kritinį požiūrį, jį apibrėžti ir taip prisidėti prie gamybinės įmonės ir supančios aplinkos darnaus vystimosi. Darbui parengti ir tikslui pasiekti taikomas probleminio mokymo(-si) metodas.

Užduotis: išanalizuoti konkrečios įmonės situaciją bei informacijos šaltinius ir medžiagą, susijusią su darnaus vystimosi nuostatų integravimu į įmonės gamybos organizavimą, parengti savarankišką darbą.

UAB „Unilever lietuva ledų gamyba“ yra masinės gamybos tipo gamykla. Tokio tipo gamyklose yra užtikrinamas aukščiausias techninis ir organizacinis lygis, pasiekiamas didžiausias darbo našumas ir mažiausia savikaina. Joje masiškai gaminami ledai, ledų tortai bei apdirbamos ir šaldomos daržovės. Dėja tai viskas ką ši įmonė gali pasiūlyti. Lyginant su vienetinės gamybos tipu, tai yra minusas, mat gaminių nomenklatūra – maža. Pastovumas, monotoniškumas ir gaminių kartojimasis yra įprastas masinėse gamybos tipo gamyklose. Mat gaminamas vienas ar keli dalykai, tačiau didžiuliu tiražu. O vienetinėsė – kiekvienas atskirai.

Tuo galima teigti, kad darbo vietų specializavimo lygis – didelis. Kiekvienas įrengimas yra patikrintas pagal ES maisto gamybinės technikos reikalavimus ir įvertintas maisto ir maisto gaminių komisijos. UAB „Unilever Lietuva ledų gamyba“ yra pirmoji baltyjos šalyse gavusi ES patvirtinimą ir sutikimą gaminti ledus kaip reikalavmus atitinkančiai įmonei.

Įrengimai privalo būti skirti būtent vienam darbui. Kitokia gaminio forma, sudėtis ar kitos fizinės ir cheminės savybės gali trikdyti įrengimų darbą, ir stabdyti visą konvėjerį. Būtent dėl šios priežasties, UAB „Unilever Lietuva ledų gamyba“ turi daugelį įrengimų, kurie yra priskiriami į specialius (automatizuotus). Taip užtikrinamas saugi ir nuosekli darbo eiga, sukelianti minimalų skaičių trukdžių.

Tam, kad šie trukdžiai, kylantys retai, būtų pašalinti, reikalingi pagrindiniai darbuotojai. Jų kvalifikacija neprivalo būti didelė. Tereikia praktiškai bei teoriškai nusimanyti apie elektronika, ir žinoti kaip veikia tam tikri, įmonėje naudojami, įrengimai. Tokių darbininkų skaičius neprivalo būti didelis, nes gerai sukonstruoti ir suderinti įrengimai genda retai.

Kita vertus, pagalbinių darbuotojų privalo būti daug daugiau. Jie privalo prižiūrėti darbo eigą, įvertinti darbo salygas, bei atlikti reikiamus veiksmus tam, kad gaminys būtų išbaiktas teisingai ir pagal reikalavimus. Šių darbinininkų kvalifikacija turi būti ne mažesnė nei vidutiniška, nes tik kvalifikuotas ir savo darbą išmanantis žmogus gali nuspręsti ar produktas tinkamas išleidimui į rinką, ar ne. Taip pat, pagalbinių darbininkų privalo būti daug, nes masinėje gamyboje produktai eina labai dideliais kiekiais, ir vienas ar keli žmonės gali nespėti atlikti savo darbo.

Gamybos paruošimo išlaidos UAB „Unilever Lietuva ledų gamyba“ yra pakankamai didelės, palyginus su vienetinėmis. Mat pagaminti 1 gamybos vienetui ir 1 milijonui gamybos vienetų, reikalingų medžiagų kiekis ir kaina skirsis.

Tačiau, vieneto savikaina gaminant dideliu mastu, žymiai krenta. Gaminant masinės gamybos įmonėje, pagaminti produkcijai, sutaupomas ne tik laikas, bet ir lėšos, skiriamos išteklių apmokėjimui. Daugelis kompanijų sudaro sutartis, kuriomis suteikia gamybinio tipo įmonėms nuolaidų, kad šios tik naudotųsi teikiamomis paslaugomis.

Darbo našumas UAB „Unilever Lietuva ledų gamyba“ įmonėje – aukštas. Mat ši įmonė ledus gamina jau ne vienerius metus, yra žinoma ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių rinkose, bei turi gerą reputaciją. Taip pat, tokio tipo gamykloms galima pateikti didelius užsakymus, kurie kaip mat bus išpildomi.

Gamybos specializavimas: yra dvi specializacijos rūšys:

Sroviškumas - visi darbo objektai gamybos procese turi judėti nuosekliai, trumpiausiu keliu, viena kryptimi. Tai leidžia sumažinti išlaidas transportavimui, trumpėja gamybos ciklas, taupomos apyvartinės lėšos.

Integravimas: Atskiri gamybos ir kiti posistemiai jungiami į vientisą sistemą.

„Gamyba pačiu laiku“: „kasdien pardavinėti – kasdien gaminti“; gaminama tik tai, kas reikalinga, ir tik reikalingais kiekiais.

UAB „Unilever Lietuva ledų gamyba“ turi, toje pačioje teritorijoje, atskirą padalinį, kuris tiekia gamyklai įrankius, reikalingus gamybai, bei gamybinių įrengimų derinimui. Technologinė įranga taip pat projektuojama tame pačiame padalinyje, tačiau įgyvendinamos kitose, sutartis su UAB „Unilever Lietuva ledų gamyba“ sudariusiomis ir tarpininkauti susitarusiomis firmomis.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4126 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vytautas
  • Gamybos organizavimas ledų gamyba
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamybos organizavimas ledų gamyba. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-organizavimas-ledu-gamyba.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:57
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo