Gyvulininkystės pagrindai


Ekologiniame ukyje taikomas grynasis kryzminis veisimas. Ekologiniame ukyje tik grynasis veisimas. Gyvulininkystės pagrindai konspektai.

Įvadas. Metodinio leidinio tikslai ir uždaviniai. Gyvulių anatomijos ir fiziologijos pagrindai. Gyvulių anatomijos pagrindai. Gyvulių fiziologijos pagrindai. Paukščių anatomijos ir fiziologijos pagrindai. Gyvulių veisimo pagrindai. Gyvulių eksterjeras. Gyvulių konstitucija. Gyvulių kondicija, interjeras. Gyvulių pieno produkcija. Gyvulių mėsos ir kita produkcija. Gyvulių reprodukcija. Gyvulių veisimo technika. Gyvulių augimas ir vystymasis. Gyvulių atranka. Gyvulių paranka. Gyvulių veislės ir jos struktūra. Gyvulių veisimo metodai. Grynasis veisimas. Kryžminimas ir hibridizacija. Gyvulių veislininkystė. Ženklinimas. Pašarų maistingumas ir virškinamumas. Pašarų virškinamumas. Pašarų maisto medžiagos. Pašarų klasifikavimas. Pašarų skirstymas. Žalieji pašarai. Sultingi pašarai ir kiti pašarai. Pašarų kokybės vertinimas. Stambių ir sultingų pašarų kokybė. Koncentruotų ir gyvulinės kilmės pašarų kokybė. Normuotas šėrimas. Maisto medžiagų reikmė. Maisto medžiagų reikmė galvijams. Maisto medžiagų reikmė kiaulėms ir paukščiams. Pašarų gamybos technologijos. Stambių pašarų gamyba. Silosuoto pašaro gamyba. Gyvulių ir paukščių laikymo, šėrimo/lesinimo būdai. Gyvulių ir paukščių laikymo būdai. Gyvulių ir paukščių šėrimo/lesinimo tipai. Gyvulių ir paukščių šėrimas/lesinimas ir priežiūra. Gyvulių šėrimas ir paukščių lesinimas. Gyvulių ir paukščių priežiūros darbai. Zoohigieniniai gyvulių ir paukščių laikymo reikalavimai. Gyvulių priežiūros higiena. Gyvulių kūno priežiūra. Veislinių gyvulių laikymo ir priežiūros higiena. Paukščių laikymo higiena. Sergančių gyvulių priežiūra. Ligos ir jų atsiradimo priežastys. Elgsena su tiriamais ir gydomais gyvuliais, jų tramdymas ir fiksavimas. Sergančio gyvulio nustatymas. Pirmoji pagalba susirgus gyvuliui. Gyvulių veislės ekologiniame ūkyje. Veislių parinkimas ekologiniam auginimui. Gyvulių veislės. Ekologinio ūkininkavimo reikalavimai. Galvijų laikymas ekologiniuose ūkiuose. Kiaulių ir kitų gyvulių laikymas ekologiniuose ūkiuose. Ekologiškų pašarų gamyba. Reikalavimai ekologiniams pašarams. Gyvulių šėrimas ekologiniams ūkyje. Pieno sudėtis ir savybės. Pieno ypatumai ir cheminė sudėtis. Pieno savybės. Karvių melžimo pagrindai. Pieno susidarymas ir atleidimas. Pieno sanitarija. Melžimo eiga. Karvių melžimas rankomis. Mašininis karvių melžimas. Pieno realizavimas. Pieno pirminis apdorojimas. Pieno supirkimas. Literatūra.

Šioje mokymo medžiagoje aprašomi gyvulininkystės pagrindai. Pateikiamos žinios apie įvairių žemės ūkio gyvulių genetines ir ūkiškai naudingas savybes, šėrimą ir veisimą, atrankos, parankos ir vertinimo metodai. Be to, pateikiama medžiaga apie atskirų gyvulių rūšių veisles tinkančias auginti ekologiniuose ūkiuose.

Gyvulininkystės mokymo dalyko modulis skirtas žemės ūkio gamybos mokymo programos mokinių mokymui, įgyjant šias kompetencijas:

Parinkti gyvulius, paukščius, tinkamus reprodukcijai ir produktyvumui.

Parinkti pašarus.

Šerti ir prižiūrėti gyvulius ir paukščius.

Šerti ir prižiūrėti gyvulius ir paukščius ekologiškai.

Taikyti melžimo technologijas.

Baigęs gyvulininkystės mokymo dalyko modulį mokinys išmanys gyvulių ir paukščių anatomiją ir fiziologiją, veisimo būdus, pašarų sudėtį jų maistingumą, virškinamumą, pašarų klasifikavimą, ekologinio ūkininkavimo reikalavimus gyvulininkystėje, ekologiškų pašarų ruošimą; mokės atrinkti, parinkti poras bei vertinti gyvulius ir paukščius, pažinti pašarus, vertinti pašarų kokybę, nustatyti reikiamą pašarų kiekį, šėrimo normas, sudaryti racionus, ruošti pašarus, parinkti gyvulių ir paukščių šėrimo bei laikymo būdus, šerti ir prižiūrėti įvairių rūšių gyvulius bei paukščius, taikyti zoohigienos reikalavimus, pažinti sergančius gyvulius ir paukščius, juos prižiūrėti, parinkti gyvulių veisles ekologiškam auginimui, vertinti pieno sudėtį, savybes, melžti karves, ruošti pieną realizavimui.

Ši metodinė medžiaga tinka ir kitų žemės ūkio profesijų mokinių gyvulininkystės dalyko mokymui, ūkininkavimo pradmenų mokymui.

  • Microsoft Word 4766 KB
  • 2012 m.
  • 234 puslapiai
  • Universitetas
  • Aadolis
  • Gyvulininkystės pagrindai
    9.7 - 3 balsai (-ų)
Gyvulininkystės pagrindai. (2012 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvulininkystes-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 19:30
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo