Gyvūnų karalystės požymiai


Primityviausias vienalastis gyvunas. Gyvūnų požymiai. Augalu karalystes pozymiai. Gyvunu karalystės grupės. Žinduolių požymiai. Vienalastis gyvunas. Hermafroditai gyvunai. Primytiviausias vienaląstis gyvūnas. Gyvunu karalyste pozymiai. Referatas apie gyvunus.

Gyvūnų karalystės požymiai. Gyvūnų karalystės tipai ir potipiai:. Nuo pinčių iki moliuskų. Pavyzdys. Pavyzdys. Bestuburiai. Vienaląsčiai gyvūnai. Sarkodiniai. Žiuželiniai. Sporagyviai. Knidosporidijos. Mikrosporidijos. Blakstienotieji. Daugialąsčiai. Plokščiagyviai. Pintys. Duobagyviai. Šukuočiai. Blakstienotosios kirmėlės. Plokščiosios kirmėlės. Apvaliosios kirmėlės. Žieduotosios kirmėlės. Dygiastraubliai. Dinofilidai. Echiuridai. Nemertinos. Verpetės. Galvastraubliai. Moliuskai, arba minkštakūniai. Sraigės. Dvigeldžiai. Galvakojai. Sipunkulidai. Nariuotakojai. Vėžiagyviai. Šimtakojai. Voragyviai. Vabzdžiai. Onichoforai. Lėtūnai. Čiuopikliniai. Dygiaodžiai. Pogonoforai. Pečiakojai. Nepilnachordžiai. Šeriažandžiai. Pavyzdys. Pavyzdys. Stuburiniai. Žuvys. Chordiniai. Varliagyviai. Ropliai. Paukščiai. Žinduoliai. Kloakiniai ir sterbliniai žinduoliai. Graužikai, vabzdžiaėdžiai ir šikšnosparniai. Kanopiniai žinduoliai. Mėsėdžiai žinduoliai. Banginiai ir delfinai. Primatai. Įdomybės.

Visi gyvūnai yra daugialąsčiai arba vienaląsčiai. Pagrindinės grupės, į kurias skirstomi gyvūnai, vadinamos tipais. Primityviausias tipas yra vienaląsčiai, arba pirmuonys gyvūnai, sudaryti tik iš vienos branduolį turinčios ląstelės. Tai reiškia, kad kiekvienas pirmuonis yra visiškai savarankiškas ir turi tam tikras struktūras (organoidus), kurios atlieka ne tik būtinas visoms ląstelėms funkcijas, bet net ir tokias, kurios daugialąsčiuose gyvūnuose tenka skirtinnors yra pirmuonių, gyvenančių kolonijomis, vis dėlto jie iš esmės skiriasi nuo visų kitų gyvūnų tuo, kad pastaruosiuose išsirutuliojo tarp savęs susijusios ląstelių grupės, turinčios savitą formą. Pinčių tipas yra primityviausias iš daugialąsčių tipų, ir pinčių ląstelės dar gana nepriklauso iena nuo kitos. Duobagyvių sandara sudėtingesnė, šio tipo individai jau turi diferencijuotų audinių, nors jų kūnas susideda beveik vien iš pilvo ir čiuopiklių žiedo. Nejudrios formos, pvz. , hidra ir aktiniuos, gali turėti raumeningą padą, kuriuo prisitvirtina. Kitos formos, pvz. , medūzos, laisvai plaukioja. Šukuočių tipas nedidelis. Jam priklauso čiuopikliniai ir bečiuopikliai šukuočiai, labai panašūs į duobagyvius. Trys kiti evoliucijos medžio tipai yra plokščiosios kirmėlės, apvaliosios kirmėlės ir žieduotosios kirmėlės. Dauguma jų yra hermafroditai. Žinomiausia žieduotoji kirmėlė – sliekas.

Moliuskų tipą sudaro daugiau kaip 80000 rūšių; tai antrasis pagal gausumą bestuburių tipas, po nariuotakojų. Ryškiausia moliuskų ypatybė – išoriniai griaučiai (kriauklė). Įvairiausiomis jūrų pilvakojų ir dvigeldžių moliuskų kriauklėmis, kitąsyk nuostabiai gražiomis, nusėti viso pasaulio paplūdimiai. Po pilvakojų ir dvigeldžių moliuskų kita svarbi moliuskų klasė yra galvakojai – kalmarai ir aštuonkojai. Kai kurių kriauklės virto vidiniais griaučiais, o aštuonkojų ir visai išnyko.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2011 m.
  • 23 puslapiai (6491 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gyvūnų karalystės požymiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvūnų karalystės požymiai. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/gyvunu-karalystes-pozymiai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:00
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo