Jungtinių Tautų atsiradimas



Įvadas. Jungtinių Tautų atsiradimas. Jungtinių Tautų tikslai. Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) chartija. Jungtinių Tautų struktūra. Generalinė Asamblėja. Saugumo Taryba. Socialinė ir ekonominė taryba. Globos Taryba. Tarptautinis Teismas. Sekretoriatas ir Generalinis Sekretorius. Jungtinių Tautų specialiosios agentūros. Tarptautinė taika ir saugumas. Humanitarinė pagalba ir žmogaus teisės. Ekonominė ir socialinė plėtra. Jungtinių Tautų tarptautinis įvertinimas. Jungtinės Tautos ir Lietuva. JT organizacijos Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.
Mūsų žmonijoje gausu įvairių tautų su skirtingomis kultūromis, ekonomikos lygiu, politine sistema, geografine padėtimi. Tačiau kiekvieną šalį jungia tai, jog jos turi gilią savo istoriją, lėmusią būtent tai kokia dabar yra viena ar kita valstybė įvairiais aspektais. Pasaulio istorijoje gausu karo, pralieto kraujo ir didelių pokyčių pėdsakų. Tūkstantmečius gyvuojanti žmonija patyrė begalės istorinių įvykių, kurie lėmė tam tikrus dalykus. Vieni didžiausi ir lemtingiausi istorijos įvykiai – Pirmas Pasaulinis karas, Antras Pasaulinis karas, Šaltasis karas ir t.t. Šie pasaulinio mąsto karai vyko XX amžiuje tarp didžiausių ir galingiausių pasaulio valstyvių, siekiant išsiaiškinti valdžią ir galią. Visa tai virto pagrindine priežastimi norint užtikrinti tarptautinę taiką bei saugumą. Taigi, 1945m., po Antrojo Pasaulinio karo, susibūrusios 51 pasaulio šalys įsteigė Jungtinių Tautų organizaciją, kuri ir turėjo užtikrinti taip norimą taiką, ramybę ir saugumą pasaulyje, bei padėti išvengti tolimesnių pasaulinio lygio karų.
Darbo tikslas – išanalizuoti Jungtinių Tautų susidarymą, gyvavimą, tikslus, veiklą ir ateities perspektyvas, įvertinti ekonominiais, socialiniais ir kultūriniais aspektais.
Trumpai apibūdinsim keletą iš šių organizacijų, kurios yra vienos iš didžiausių.
- Microsoft Word 137 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 25 puslapiai (6695 žodžiai)
- Universitetas
- Renata
-