Jungtinių Tautų Organizacija namų darbas



Jungtinių Tautų Organizacija. Jungtinių Tautų tikslai. Principai, kuriais savo veikloje turi vadovautis Organizacija ir jos valstybės narės. JT struktūra. Generaliniai sekretoriai. Nuo 2007 m. Iki dabar Ban Ki Munas (Pietų Korėja). JT specialiosios agentūros. Unesco. Lietuvos paveldas.
Palaikuti tarptautinę taiką ir saugumą, imtis veiksmingų kolektyvinių priemonių grėsmei pašalintin, agresijos aktams ir kitokiems takos pažeidomams nuslopinti, remiantis teisingumo ir tarptautinės teisės principais taikiomis priemonėms sureguliuoti ar išspręsti tarptautinius ginčus arba situacijas, galinčias pažeisti taiką;.
Būti vienijančiu tautų veiksmus centru tiems bendriems tikslams įgyvendinti.
Suvereni visų valstybių narių lygybė; geranoriškas įipareigojimų pagal Įstatus vykdymas; taikus tarptautinių ginčų sprendimas; jėgos ar grasinimo ja tarptautiniuose santykiuose nenaudojimas.
Saugumo Tarnyba yra pagrindinė JT institucija, kuriai tenka didžiausia atsakomybė už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą. Ji įgaliota veikti visų JT narių vardu. Saugumo Tarnyba sudaro 15 narių, iš jų 5 yra nuolatinės (JAV, Rusija, Didžioji Britanija, Prancūzija, Kinija) ir 10 nenuolatinių. Penkios pastarosios kasmet perrenkamos perrenkamos dvejų metų kadencijai. Nenuolatinės narės renkamos laikantis geografijos principo: 5 vietos tenka Azijos ir Afrikos valstybėms, 1-Rytų Europos, 2- Lotynų Amerikos, 2- Vakarų Europos ir kitoms valstybėms.
Globos Taryba – pagrindinė JT institucija, sukurta priklausomų teritorijų, pirmiausia kolonijų, plėtrai skatinti. Pasibaigus dekolonizacijos procesui, Globos Taryba netenka savo reikšmės.
Tarptautinis Teismas yra pagrindinė teisminė JT institucija. Jo Sautas – sudėtinė JT Įstatu dalis. Teismas atlieka dvi pagrindines funkcijas: Nagrinėja valstybių ginčius; Teikia konsultacines išvada dėl teisinių klausimų JT institucijom ir specializuotosioms įstaigoms.
- MS PowerPoint 539 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 26 puslapiai (1048 žodžiai)
- Gimnazija
- Zbignev
-