Kaip žiemoja Lietuvos paukščiai



Kaip žiemoja Lietuvos paukščiai. Migravimu yra vadinamas gyvūnų buvimo vietos keitimas. Didžioji dalis Lietuvoje gyvenančių paukščių yra migruojantys. Tikrieji migrantai. (pvz. , baltasis gandras, šelmeninė kregždė) iš perėjimo vietų rudenį skrenda į konkrečias žiemojimo vietas. Klajojantys paukščiai. Paprastai toli neskrenda ir geresnių išlikimo sąlygų dažniausiai ieško nepalikdami savo arealo. Paukščių invazija. Labai įdomus migracijos. Paukščiai migruoja ir.
Migravimu yra vadinamas gyvūnų buvimo vietos keitimas, kurį lemia ekologinių ar maitinimosi sąlygų pokyčiai arba dauginimosi ypatumai. Migruoja kai kurios drugelių, žuvų, elnių ir kitų gyvūnų rūšys. Paukščiai iš kitų gyvūnų išsiskiria ilgiausiais migracijos keliais.
Didžioji dalis Lietuvoje gyvenančių paukščių yra migruojantys. Visi migruojantys sparnuočiai pagal perskridimų atstumus, keliavimo dažnumą, kryptį ir kitas aplinkybes yra skirstomi į : tikruosius migrantus klajoklius invazinius.
(pvz., baltasis gandras, šelmeninė kregždė) iš perėjimo vietų rudenį skrenda į konkrečias žiemojimo vietas. Pagal nuskrendamą atstumą tikrieji migrantai yra skirstomi į tolimuosius migrantus, kurie žiemoja dažniausiai pietų pusrutulio kraštuose, ir artimuosius migrantus, kurie artėjančios žiemos negandų vejami paprastai skrenda gana netoli, palyginti su tolimaisiais migrantais.
Paprastai toli neskrenda ir geresnių išlikimo sąlygų dažniausiai ieško nepalikdami savo arealo. Tai smilginis strazdas, alksninukas ir kt.