Kineziterapijos efektyvumas gydant vandenyje


Kineziterapijos bakalauro temos. Kineziterapija vandenyje. Kineziterapijos diplominiai darbai. Kineziterapijos vandenyje efektyvumas. Kineziterapija bakalauro temos. Kineziterapijos kursiniai darbai. Kineziterapijos efektivumas diplominiai darbai. Bakalauro temos kineziterapija. Kineziterapijos diplominio darbo temos. Kineziterapijos diplominiu temos.

Nugaros skausmas šiandien yra vienas iš opiausių klausimų, susijusių su žmogaus sveikata. Medicinos praktikos duomenimis su juo per savo gyvenimą susiduria mažų mažiausiai kas antras planetos gyventojas, o išsivysčiusiose šalyse šis skaičius dar didesnis. Teigiama, kad nugaros skausmą ten patiria keturi penktadaliai žmonių. Tai problema, nes skausmas kaip ir kitos lėtinės ligos labai veikia gyvenimo kokybę. Žmonės jaučiantys nugaros skausmą, patiria ne tik fizinių, bet ir finansinių bei moralinių nuostolių, susijusių su darbingumo praradimu, dideliu psichologinių stresu. Tam kad žmonėms būtų kuo mažesnis nugaros skausmas buvo atliktas kokybinis tyrimas su žmonėmis, kurie serga nugaros juosmeninės dalies radikulopatijomis. Šio tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti ar kineziterapija vandenyje efektyvesnė nei kineziterapija sausumoje. Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog žmonėms turintiems nugaros skausmus, kineziterapija efektyvesnė vandenyje nei sausumoje. Operacinės apibrėžtys ir svarbių terminų žodynėlis. Įvadas. Nugaros skausmas ir jo priežastys. Nugaros skausmo gydymas. Vandens terapija. Radikulopatija. Tyrimo metodika ir organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog žmonėms turintiems nugaros skausmus, kineziteatrofija – patologiniai audinių struktūros pakitimai dėl blogos medžiagų apykaitos, organo arba audinio dydžio sumažėjimas, dažniausiai pasitaikantis dėl dalies ląstelių sumažėjimo arba visiško jų išnykimo. [http://nociceptorius – skausmo receptorius (v. Astrauskas ir kt. – medicinos terminų žodynas, vilnius 1980).

Parezė – judesių silpnumas dėl inervacijos sutrikimo (v. Astrauskas ir kt. – medicinos terminų žodynas, vilnius 1980).

Reabilitacija – darbingumo atstatymas. (v. Astrauskas ir kt. – medicinos terminų žodynas, vilnius 1980).

Sensorinė informacija – kai informacija gaunama per jutimus. (v. Astrauskas ir kt. – medicinos terminų žodynas, vilnius 1980).

Statinis krūvis – tai toks krūvis, kuris atliekamas nejudant erdvėje. (v. Astrauskas ir kt. – medicinos terminų žodynas, vilnius 1980).

Trakcija – raumens ar sąnario tempimas, traukimas. (v. Astrauskas ir kt. – medicinos terminų žodynas, vilnius 1980).

Transkutaninė elektrinė neurostimuliacija (tens) – raumens stimuliavimas per odą elektr temos aktualumas.

Visi su nedarbingumo netekimu susiję rodikliai išsivysčiusiose šalyse sparčiai padidėjo pastaraisiais metais. Vien tik dėl strėnų skausmo kasmet jav prarandama 20 milijonų nedarbo dienų. Didžiojoje britanijoje – 33 milijonai, švedijoje – 34 milijonai. Populiacijos rodikliai tarp šalių ryškiai skiriasi, todėl neabejotinai didelę įtaką jiems turi egzistuojanti sveikatos priežiūros bei sveikatos draudimo sistema. Didžiausia dalis nedarbingumo priežasčių bei ilgiausia nedarbo trukmė tenka strėnų skausmui ir su tuo susijusiam stuburo pažeidimui. Bendrosios išlaidos, susijusios su nugaros skausmo problema (diagnostika, gydymas, reabilitacija, draudimas) didžiulės, pvz. , švedijoje siekia net iki 20 bilijonų kronų kasmet. (1, p. 189) šiandien jau pripažinta, jog nugaros skausmas tiesiogiai susijęs su statiniu bei dinaminiu virškrūviu, tenkančiu stuburui, su psichologiniu stresu darbo metu, todėl suprantamas teiginys, kad darbo organizavimas yra vienas iš svarbiausių veiksnių ligos profilaktikai.

Lietuvoje nugaros skausmo pasekmių mastas nėra tiksliai žinomas. Tai iš dalies susiję su ne visai tobula raumenų-judesio sistemos ligų statistine apskaita, su diagnozių formulavimo problemomis. Tačiau yra žinoma, kad beveik trečdalis besikreipiančių į poliklinikas, ambulatorijas turi stuburo patologijos problemų bei nugaros skausmų ir periferinės nervų sistemos pažeidimų.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2012 m.
  • 38 puslapiai (8065 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egle
  • Kineziterapijos efektyvumas gydant vandenyje
    10 - 1 balsai (-ų)
Kineziterapijos efektyvumas gydant vandenyje. (2011 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapijos-efektyvumas-gydant-vandenyje.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 10:11
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo