Kokybės valdymo referatas „Autokrautuvai“


Krautuvas ir jo eksploatacija. Elektrinio ir automobilinio krautuvo skirtumai. Krautuvų vairuotojo mokymo programa. Krautuvų panaudojimo sritys. Generaliniu krovinių rūšys. Autokrautuvų eksplotaciniai reikalavimai. Krautuvų tipai. Elektriniai šakiniai autokrautuvai. Dujiniai autokrautuvai. Saugus krautuvų naudojimas. Bendrybės. Ypatingos naudojimo sąlygos. Darbas krautuvu ypatingomis sąlygomis. Krautuvo naudojimas su darbo platformomis. Išvados. Literatūra.

Elektrinis krautuvas nuo automobilinio visų pirma skiriasi varomąja jėga. Elektrinio krautuvo varomoji jėga, tai elektros variklis, kuris per reduktorių ir pusašius suka priekinius varančiuosius ratus. Energiją elektros variklis gauna iš akumuliatorių baterijos, kuri įrengta po vairuotojo sėdyne.

Automobilinis krautuvas yra varomas vidaus degimo variklio, kuris per pavarų dėžę ir kardaninį veleną perduoda sukamąjį judesį į priekinio tilto diferencialą, per jį pusašiais į ratus.

Elektriniu krautuvu daugiausia dirbama uždarose patalpose, kadangi jis neturi nuodingų išmetamųjų dujų. Taip pat kai darbas vyksta nedideliais atstumais ir krovos darbai netrunka labai ilgą, nes kitaip nusėstų akumuliatorių baterija. Automobilinių ir elektrinių krautuvų dalis elektros įrenginių yra tie patys, tai apšvietimo prietaisai, garsinis signalas, švyturėlis, akumuliatorių baterija, kuri skiriasi tik savo galia ir dydžiu. Be viso šito elektrinius krautuvas dar turi du elektros variklius, kurių vienas skirtas važiavimui, o kitas hidraulikos siurblio sukimui.

Automobilinis krautuvas papildomai turi generatorių, kuris krautuvą aprūpina elektros energija veikiant varikliui, ir starterį kuris prasuka vidaus degimo variklį užvedimui.

Krautuvai naudojami visose pramonės srityse kur reikalingas sandėliavimas ir fizinė jėga tai logitikos centrai, pramonės įmonės, parduotuvės, uostai. Pramonė modernizuojama, žmones keičia brangi technika, kuri darbus atlieka greičiau ir efektyviau, o to pasekoje auga darbo našumas, bet ir kokybė. Puikus to pavyzdys - autokrautuvai, jie pasitarnauja ten, kur reikalinga jėga, vienas autokrautuvo valdytojas gali atlikti darbus daug greičiau nei burys žmonių. Taupomi įmonės ištekliai bei darbuotojų sveikata.

Normaliomis eksplotavmo sąlygomis kėlimo šakės privalo būti tikrinamos kasdien, o kas mėnesiai atliekama ir viso krautuvo nuodugni apžiura.

Atliekant kasdienę apžūra stebima ar šakės neturi įtrūkimų ar deformacijų dėl kurių galėtų nutikti kokia nors nelaimė.

Atliekant kas pusmetinę apžiūrą, specialiai tam mokytas specialistas nudugniai apžiūri visą autokrautuvą: stabdžus, šviesas, manevringumą, važiuoklę.

  • Microsoft Word 962 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (1922 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zygis
  • Kokybės valdymo referatas „Autokrautuvai“
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kokybės valdymo referatas „Autokrautuvai“. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-valdymo-referatas-autokrautuvai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 18:52
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo