Kompiuteriniai virusai Antivirusinės programos (2)


Įvadas. Kompiuteriniai virusai[2]. Kompiuterinių virusų istorija[3]. Kompiuterinių virusų rūšys[4]. Netikri virusai. Kompiuterinių virusų žala[2]. Apsisaugojimas nuo kompiuterinių virusų[1]. Išvados. Paveikslėlių sąrašas. Šaltinių sąrašas.


Kompiuteriai jau yra žinomi visiems, pirmasis jų laikytinai atsirado 1822m. Su kiekviena diena jis buvo tobulinamas, o dabar jų yra daugiau nei įmanoma įsivaizduoti. Tačiau tobulėjant kompiuteriams, atsirado ir virusai, kuriuos sukūrė žmonės, norėdami pakenkti. Jie tobulinami lygiai taip pat sparčiai kaip ir kompiuteriai, todėl vis dar sugeba stipriai pažeisti kompiuterinę įrangą, taip pat sunkėja jų radimas ir šalinimas.

Todėl jų padaroma žala su kiekviena diena yra vis didesnė. Yra pažeidžiama dalis svarbių kompiuterių bei jų tinklų. O tai yra labai svarbu šiandieniniame pasaulyje, kuomet visur vyrauja elektronika ir viskas automatizuota. Tai sukuria didelę problemą. Todėl, yra stengiamasi išsaugoti duomenų perdavimo kelius, bei užtikrinti saugumą. Prie to prisideda antivirusinės programos, kurios ieško virusų ir juos šalina. Jos yra spartinamos ir tobulinamos, kad tai atliktu kuo greičiau ir saugiau. Taip pat yra stengiamasi išsaugoti duomenų perdavimo kelius, bei užtikrinti saugumą.

Darbo tikslas yra paaiškinti kas yra virusai, kokie gali būti jų tipai, padariniai ar kaip juos atpažinti, bei supažindinti su antivirusinių programų funkcijomis.

Tuo pat metu atsirado visiškai naujos rūšies virusas – trojanas arba Trojos arklys (angl. Trojan), kuris apsimesdavo esąs kita, žinoma programa. Buvo manoma, kad jis vykdo naudingus veiksmus, o iš tikro trojanai iškart pradėdavo destrukciją, dažniausiai vogdami iš apkrėstojo kompiuterio duomenis. Pirmasis trojanas buvo pavadintas PC-Write, kuris pasirodė kaip teksto procesorius. Programą paleidus ekrane buvo matomas įprastas tekstas, tačiau vartotojui dirbant, PC-Write trindavo ir gadindavo kompiuterio kietajame diske esančius failus.

Yra ir dar daugybė kitokių virusų, bet jie, nėra tokie svarbus ir nedaro labai didelės įtakos.

  • Microsoft Word 422 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1546 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Kompiuteriniai virusai Antivirusinės programos (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuteriniai virusai Antivirusinės programos (2). (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriniai-virusai-antivirusines-programos-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 02:22
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo