Kraujo grupės nustatymas skaidrės



Kraujo grupės nustatymas. Kraujas. Kraujo grupės. Kraujo grupės nustatymas. Priemonės kraujo grupės nustatymui. Atlikimo technika. Atlikto tyrimo rezultatai. Tyrimo rezultato analizė. Nėštumas ir Rh D. Kraujo perpylimas - transfuzija. Kraujo perpylimo-transfuzijos-komplikacijos. Galimos klaidos. Šiek tiek statistikos. Apibendrinimui. Literatūros sąrašas.
Bus reikalingi skirtingi kraujo serumai: Anti-A, Anti-B, Anti-AB, Anti-D. Ant sterilios lėkštutės užlašinama skirtingo antigeno Su pipete paimama po 25μl (lašas) tiriamo kraujo ir suleidžiama šalia kiekvieno reagento lašo, stengiamasi nesusiliesti Tada sterilia pipete, sukamaisiais judesiais, kraujas sumaišomas su reagentu formuojant 2-3cm skersmens lašą Lėkštutė paliekama kambario temperatūroje 30s Paskui paimama į rankas ir švelniai pavartoma apie 3min, stebint su kuriuo reagentu kraujas agliutinuoja. Agliutinacija – tai bakterijų, kraujo kūnelių ir kai kurių kitų medžiagų dalelių, turinčių antigenų savybių, sukibimas ir nusėdimas tirpale.
Dažniausiai kraujas suleidžiamas į veną, rečiau – į arteriją arba kaulų čiulpus. Kraujo perpylimas gali būti atliekamas dėl smarkaus nukraujavimo, ligonį ištikusio šoko, nudegimų, apsinuodijimų, mažakraujystės, sunkios infekcinės ligos, vėžio. Gali būti perpilamas grynas kraujas, jo komponentai (plazma, eritrocitai, leukocitai), kraujo preparatai (albuminas, proteinas, fibrinogenas), o taip pat sintetiniai kraujo pakaitalai. Transfuzijai naudojamas kraujas turi būti saugus, paaukotas sveikų donorų. Anksčiau buvo taikoma įvairių kraujo grupių perpylimo schema: 0(I)grupės – visiems žmonėms, A(II)grupės – asmenims, kurių kraujas II arba IV grupės, B(III)grupės – asmenims, kurių kraujas III arba IV grupės, AB(IV)grupės – tik asmenims, kurių kraujas tos pačios grupės, Tačiau dabar perpilamas tik tos pačios grupės kraujas.