Kriminalistikos technika


Habitoskopiniai duomenys. Operatyvioji kriminalistikos technika. Kriminalistikos technika pratybos. Habitoskopija. Kriminalistikos pratybos. Kriminalistine technika. Habitoskopiniai. Habidoskopiniai. Transporto trasologija. Kriminalistinis vaizdo fiksavimas.

Kriminalistikos technika. Kriminalistinės fotografijos sąvoka. Operatyviosios kriminalistinės fotografijos metodai. Dokumentinė fotografija. Mokslas apie pėdsakus. Žmogaus pėdsakai: rankų pėdsakas. Kojų pėdsakas. Dantų pėdsakai. Nagų pėdsakas. Žmogaus galvos paviršiaus pėdsakai. Įsilaužimo įrankių pėdsakas. Spynų tyrimas. Transporto priemonių pėdsakai. Biologinės kilmės (kraujo) pėdsakai. Vaizdo įrašas. Šaunamojo ginklo samprata ir klasifikacija. Pagrindinis ginklų, šaudmenų ir jų pėdsakų apžiūros ir paėmimo taisyklės. Nešaunamasis (šaltas) ginklas. Kriminalistinių dokumentų tyrimas. Nuotraukų perklijavimas. Kriminalistinė raštotyra. Odorologija. Fonoskopija.

Krim technika, apimanti mokslinius-techninius nusikaltimų tyrimo ir kelio jiems užtikrinimo būdus ir metodus, pirmiausia suprantama kaip atskira kriminalistikos mokslo dalis, kurioje tradiciškai susiformavo tokios šakos.

Kriminalistinis vaizdo fiksavimas – tiria specialius vaizdo fiksavimo metodus, būdus, taisykles ir priemones kriminalistiniams objektams fiksuoti ir analizuoti.

Kriminalistinė trasologija – tiria teorinius pėdsakų susidarymo (proceso) pagrindus, materialiai fiksuotų pėdsakų, atspindinčių objektų išorinę sandarą, formavimosi dėsningumus ir nustato šių pėdsakų suradimo fiksavimo, paėmimo, tyrimo, vertinimo, panaudojimo mokslinius būdus ir technines priemones.

Kriminalistinė balistika – tiria šaudmenis, šūvio mechanizmą bei šūvio pėdsakus siekiant identifikuoti šaunamuosius ginklus, šaudmenis, nustatyti jų grupinę priklausomybę, išaiškinti kitus su šaudymu susijusius klausimus.

Techninis-kriminalistinis dokumentų tyrimas (kriminalistinė dokumentotyra) – tiria dokumentų rekvizitus (blankus, įrašus, parašus, anspaudus ir kt. ) ir dokumentų medžiagas (rašto medžiagas, popierių, klijuojančias medžiagas, naudojamas įrašams panaikinti) siekiant nustatyti dokumentų klastojimo faktą, būdus ir priemones, atkuriant pirminį tekstą, taip pat sprendžiant kitus svarbius bylai klausimus.

Kriminalistinė raštotyra – tiria rašysenos ir rašto kalbos formavimosi, raidos, kitimo dėsningumus, rengia rašto tyrimo metodus, kuriais identifikuojamas tekstą parašęs asmuo arba jo autorius, ir nustatomos kitos bylai svarbios aplinkybės.

Kriminalistinė habitoskopija – tiria žmogaus išorės požymius ir jų panaudojimo metodus ir priemones, rengia žmogaus identifikavimo metodikas.

Kriminalinė registracija – tai moksliškai pagrįsta duomenų apie nusikaltimą padariusius asmenis, taip pat apie kitus su nusikalstamumu susijusius daiktus ir objektus, apskaita ir klasifikavimas.

Odorologija – mokslas apie kvapus ir jų panaudojimą operatyviniame, kvotos, tardymo ir. Tiriamoji krim technika – naudojama daiktiniams įrodymams tirti laboratorijoje (ekspertizės įstaigose).

Op krim technika – tai krim techn priemonės ir darbo su daiktiniais įrodymais metodai, kurie naudojami ne tardytojo kabinete, eksperto laboratorijoje, o tiesiogiai įvykio vietoje – ją pažiūrint, tiriant ir atliekant kitus tardymo procesinius veiksmus.

1 grupei priklauso apšvietimo priemonės, optiniai prietaisai, fototechnika ir vaizdo technika, pėdsakų išryškinimo, fiksavimo ir paėmimo priemonės, paieškos prietaisai ii.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (2769 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kriminalistikos technika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kriminalistikos technika. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/kriminalistikos-technika.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 22:36
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo