Krovinio vežimas pasirinktu maršrutu Druskininkai - Solonikai


Teorinė dalis. Pagrindinės sąvokos. Krovinio dokumentacija. Maršruto parinkimui naudojamos technologijos. Praktinė dalis. Transporto rūšies pasirinkimas. Vilkiko pasirinkimas. Transportinės talpos parinkimas. Tinkamo maršruto parinkimas. Krovinio pakavimas. Krovinio vežimo dokumentacija.


Darbo tikslas: Pasirinkus transporto priemonę ir sutvarkius kitus vežimo ypatumus atlikti krovinio vežimą (PJUVENŲ BRIKETAI) iš Druskininkų (Lietuva) į Solonikus (Graikija).

Krovinių vežimo tvarka ir sąlygos, siuntėjo, gavėjo, vežėjo pareigos, teisės ir atsakomybės, transporto priemonei keliami reikalavimai yra nustatyti įvairiuose teisiniuose susitarimuose. Be to, teisiniai nutarimai ne tik padeda išspręsti iškilusius ginčus, bet, kartu reglamentuoja kokius ir kada reikia turėti dokumentus.

Atliekant vidaus vežimus keliais, t. y. vežant krovinius LR teritorijoje, yra taikoma nacionalinė teisė. Šiuo metu vežėjai savo veiklą šalies viduje turi organizuoti, atsižvelgiant į šiuos pagrindinius teisinius nutarimus:

„Kelių eismo konvenciją“, kuri apibrėžia pagrindines kelių eismo taisykles, automobilių bei priekabų, dviračių ir mopedų dalyvavimo tarptautiniame eisme sąlygas, reikalavimus vairuotojams.

Taip pat, vairuotojas, vežantis krovinį, su savimi privalo turėti transporto priemonės dokumentus:

Kai yra žinomi krovinio gabenimui reikalingi aspektai (transporto priemonė, atvykimo bei išvykimo punktai, pats krovinys) ateina laikas maršruto parinkimui bei jo detalizavimui.

Dažniausiai maršruto parinkimui naudojamos programos yra AutoRoute, ArcLogistic, Google Maps, YahooMaps. Šios programos suteikia galimybę pasirinkti patį geriausią maršrutą, išrenka greičiausią maršrutą, perspėja apie kelio tvarkymo darbus bei apie avarijas, taip pat parodo kur reikės mokėti kelių mokesčius.

Krovinio pervežimui pasirenkamas kelių transportas. Šį pasirinkimą lėmė geografinės krovinio paėmimo (Solonikai, Graikija) ir iškrovimo (Druskininkai, Lietuva) vietos. Kelių transportas puikiai tinkamas šiam vežimui, kadangi pasižymi patikimumu, yra lanksčiausia transporto rūšis, taip pat galimybė atlikti vežimus „nuo durų iki durų“.

Šį krovinį gabenti kitomis transporto rūšimis butų neefektyvu. Oro transportu šį krovinį gabenti būtų labai brangu, o geležinkelio transportu šio krovinio gabenti nebūtų įmanoma, dėl nepakankamos geležinkelių infrastruktūros.

Pasirinkus transporto rūšį, reikia pasirinkti ir tinkamą transporto priemonę. Transporto priemonės pasirinkimas priklauso nuo tokių kriterijų kaip krovinio maršrutas, jo tipas, fizinių bei cheminių charakteristikų.

Pagaminimo metai. Naujesnės transporto priemonės yra patikimesnės, mažesnė gedimų ir su tuo susijusių vėlavimų rizika, ekonomiškumas (kuo naujesnė transporto priemonė- tuo mažesnės kuro sąnaudos)

Kuro bako talpa. Labai svarbus aspektas, nes kuo didesnis bakas tuo mažiau reikės sustoti prisipildyti degalų, taupomas laikas.

Euro standartas. Labai svarbu, kad transporto priemonė neterštų aplinkos ir atitiktų visus reikiamus reikalavimus.

Variklio galia. Kuo galingesnis tuo lengviau temps krovinius ir panašiai.

Toliau, kaip aptarėme vilkiko pasirinkimo teorinėje dalyje, kiekvienoje eilutėje pasirenkame geriausią reikšmę (didžiausią, jei reikalinga maksimali reikšmė, ir mažiausią, jei reikalinga minimali reikšmė).

  • Microsoft Word 183 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2423 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pekas
  • Krovinio vežimas pasirinktu maršrutu Druskininkai - Solonikai
    10 - 3 balsai (-ų)
Krovinio vežimas pasirinktu maršrutu Druskininkai - Solonikai. (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovinio-vezimas-pasirinktu-marsrutu-druskininkai-solonikai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 12:08
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo