Kūdikių ir vaikų alergijos priežastys, simptomai, profilaktika



Kūdikių ir vaikų alergijos, priežastys, simptomai, profilaktika. Alergijų rūšys ir simptomai. Pagal alergijos atsiradimą skiriamos šios alergijos rūšys. Pagal alergijos sukėlėjus – alergenus skiriamos šios alergijų rūšys. Žiedadulkių alergija. Tai organizmo reakcija į medžių. Alergija dulkių erkutėms. Tai alergija į dulkių erkučių išskyras. Alergija namų dulkėms – tai alergija įvairiems namų aplinkoje esantiems alergenams ar jų mišiniui, pvz. Alergija maisto produktams – tai reakcija į tam tikrus maisto produktus. Vabzdžių sukelta alergija – tai organizmo reakcija į tam tikro vabzdžio įgėlimą. Kokie pirminiai simptomai rodo, kad kūdikis gimė alergiškas? Krūtimi maitinamas vaikas prie alergenų pratinasi po truputį.
Alergija pagal pasireiškimo laiką būna sezoninė ir nuolatinė. Sezoninė alergija pasireiškia tam tikru sezonu, pavyzdžiui, pavasarį, ją sukelia žydinčių medžių, žolių, piktžolių žiedadulkės. Nuolatinės alergijos simptomai juntami pastoviai visus metus. Namų dulkių erkės. Jos dažniausiai būna miegamajame (lovose,kilimuose ir t.t.). Naminiai gyvūnai. Ypač katės ir šunys, jie gali sukelti alerginę reikšmę net jeigu nėra tiesioginio kontakto. Mikroskopiniai grybai (pelėsiai). Jie auga drėgnose, mažai vėdinamose patalpose, 15-30°C temperatūroje.
Žiedadulkių alergija. Tai organizmo reakcija į medžių, žolių, gėlių žiedadulkes, kurios būna ore jiems žydint (pavasarį – vasarą).
Žiedadulkių alergijos simptomai: nosies užgulimas, vandeningos ir gleivingos išskyros iš nosies, čiaudulys, akių perštėjimas, dusulys, sausas kosulys, bėrimai. Alergija žiedadulkėms gali sukelti dilgėlinį bėrimą, edemą, bronchinę astmą ar jos paūmėjimą yra žinomi net migrenos atvejai, taip pat žiedadulkių epilepsija. Patekus žiedadulkėms į virškinamąjį traktą su maistu, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, ūmūs pilvo skausmai ir odos bėrimas. Alergija žiedadulkėms gali sukelti alerginį rinitą ar rinokonjunktyvitą.
Alergijos simptomus vaikai gali pajausti netikėtai. Reikalinga žinoti, kokių augalų žiedadulkėms vaikas yra alergiškas. Profilaktika: Pavojingų augalų žydėjimo metu vengti važiuoti į vietas kur daug augalų, uždarykite langus važiuodami automobiliu, venkite atidaryti langus kai yra stiprus vėjas, grįžę iš lauko perrenkite, nuprauskite vaiką, nedžiovinkite išskalbtų rūbų lauke.