Kūrinių santraukos ir pagrindinės temos ruošiantis 12 klasės lietuvių egzaminui


Konspektas lietuviu egzaminui. 12 klases kuriniu santraukos. 12 klases lietuviu egzaminas. Literaturos kuriniu santraukos. Ruosiantis lietuviu egzaminui. Lietuviu kuriniu santraukos. Konspektai lietuviu egzaminui. Lietuviu egzaminas konspektai. Lietuviu kalbos kuriniu santraukos. Kuriniu konspektai.

Sulaužius moralės normas, neįmanoma išvengti tragiškų padarinių. Senatvė. Šeima, susvetimėjimas, santykiai su tėvais, skaudi vaikų kasdienybė. Žmogaus ryšys su gamta. Žmogaus kova už gyvenimą. Tėvynė. Vienatvė, žmogaus nepritapimas svetimoje erdvėje. Likimo nenuspėjamumas, žmogaus menkumas prieš visagales būties jėgas. Smurtas, humaniškumo stoka, žudymas, dviveidiškumas, nepagarba gyvybei. Sumaterialėjimas, naudos siekimas, nudvasėjimas ir moralinių vertybių praradimas. Žmogaus ir visuomenės santykis. Vertybės, vertybių nykimas. Žmogaus ryžtingumas, stiprybė.

Du geriausi draugai Kazys ir Jonas įsimyli tą pačią merginą Anelę. Mergina išteka už Kazio, nes jis pirmasis jai pasipiršo, tačiau vis tiek jaučia šiltus jausmus Jonui.

Velykų rytą Anelė su Jonu įvykdo nuodėmę – nesuvaldo savo prigimties ir pasiduoda aistroms. Anelė viską papasakoja savo vyrui. Kazys ir Jonas susitinka savo vaikystės vietoje Pempynėje. Jonas nužudo Kazį. Žudikas Jonas atkali katorgoje ir visą gyvenimą tyli – tai atgailos ženklas. O Anelė išprotėja ir tampa tėvų išlaikytine, jauna našle.

Biblijoje yra minimi du miestai – Sodoma ir Gomora, kuriuose gyveno pasipūtę ir ištvirkę žmonės. Dievas nepakęsdamas jų ištvirkavimo, nušlavė šiuos du miestus nuo žemės paviršiaus, norėdamas parodyti, jog toks elgesys veda į pražūtį.

Iš senovės graikų mitų, poemų, pavyzdžiui iš Homero poemos „Odisėja“, sužinome, kad seni žmonės graikų kultūroje buvo besąlygiškai gerbiami, nepaisant tautinės ir šeimyninės padėties. Amžius tapatinamas su išmintimi ir patirtimi. Išmintingiausias ir daugiausiai žinantis žmogus buvo senasis žynys. Įžeisti žynį – įžeisti dievą.

Novelėje ironiškai vaizduojama šeima, kurios likimu rūpinasi jauniausias šeimos narys – berniukas. Tėvas yra girtuoklis, smurtautojas ir silpnavalis žmogus. Mama – silpnavalė, instinktams pasiduodanti, jauna ir graži moteris. Tėvai nesirūpina savo vaiku. Vaikas niekinas savo tėvus, laiko „durnais‘. Jis svajoja, kad tėvas būtų toks, kaip ir visi normalūs žmonės. Vaikas stengiasi sutvarkyti šeimos gyvenimą, tačiau jo pastangų neužtenka, nes tėvai nenori keistis.

Liudas Vasaris jautė tėvų spaudimą tapti kunigu, tėvams rašytojo ir poeto profesija neatrodė reikšminga, ne tokia garbinga kaip kunigo.

Liudas Vasaris yra susvetimėjęs su savo tėvais ir šeimyna. Motina kreipiasi į Vasarį formaliai „kunigėli“. Broliai ir seserys varžosi Vasario, nedrąsiai jaučiasi. Jaunuolis norėjo paprastų, nuoširdžių santykių, tačiau pajuto nenatūralų, suvaržytą bendravimą.

Ofelija, naivi ir paklusni mergina, yra valdoma savo tėvo Polonijaus ir brolio Laerto. Ji per silpna priimti svarbius sprendimus, juos priima Ofelijos giminaičiai. Nuolat paklusdama ji tampa auka, nesuvokia padėties ir galiausiai išprotėja bei žūsta. Taigi, merginos gyvenimo kelias priklauso ne nuo jos pačios, o nuo kitų žmonių.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (2132 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pneumonia
  • Kūrinių santraukos ir pagrindinės temos ruošiantis 12 klasės lietuvių egzaminui
    9.3 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kūrinių santraukos ir pagrindinės temos ruošiantis 12 klasės lietuvių egzaminui. (2012 m.). https://www.mokslobaze.lt/kuriniu-santraukos-ir-pagrindines-temos-ruosiantis-12-klases-lietuviu-egzaminui.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 20:22
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo