Kvietimų etiketas


Kvietimo tekstas i rengini. Kvietimo reikalavimai. Oficialus kvietimas etiketas.

Paveikslų sąrašas. Įvadas. Protokolinių reikalavimų kvietimams į oficialius renginius teorinis aspektas. Bendrieji reikalavimai oficialiems kvietimams. Atsakymai į kvietimus. Priėmimo atšaukimas ir padėka už priėmimą. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Darbo aktualumas. Kvietimas yra vienas svarbiausių švenčių, renginių atributų. Kvietimu svečiams parodoma pagarba ir leidžiama suprasti, kad renginyje jie maloniai laukiami. Kvietimą galima palyginti su apranga, kurią pasirenkate eidami į pirmą pasimatymą arba kalbėtis su būsimu darbdaviu. Iš drabužių žmonės sprendžia apie jūsų stilių ir tikslą. Panašiai kvietimas atskleidžia renginio stilių ir tikslą. Iš kvietimo išvaizdos ir teksto galima spręsti ar kvietimas yra oficialus ar ne. Darbinėje aplinkoje, viešajame gyvenime beveik visada kvietimai spausdinami ar rašomi mašinėle ar kompiuteriu. Oficialiems kvietimams bei atsakymams į juos yra taikomi griežti protokoliniai reikalavimai. Į oficialius renginius, šventes, kviečiami asmenys privalo būti įspėti iš anksto. Ypač tai svarbu, kai garbus svečias turi sakyti kalbą, o oficialus asmuo – daryti pranešimą. Šiandien dar neįprasta kvietimus siuntinėti faksu, tačiau kartais galima pasinaudoti ir šiuo aparatu. Nuo rengiamos šventės priklauso, kaip bus kviečiama – rašomas laiškas ar specialus kvietimas.

Darbo objektas: kvietimai į oficialius renginius

Darbo tikslas: Išanalizuoti protokolinius reikalavimus kvietimams į oficialius renginius

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti protokolinius reikalavimus kvietimams į oficialius renginius teoriniu aspektu.

Atlikti protokolinių reikalavimų kvietimams į oficialius renginius situacijos analizę.

Darbo metodika ir priemonės: literatūros šaltinių analizė ir palygimas, grafinis duomenų vaizdavimas.

Oficialūs valstybiniai, diplomatiniai priėmimai yra viena iš daugelio tarptautinio bendradarbiavimo formų. Priėmimai yra grynai dalykinio pobūdžio renginiai, kurių metu tikimasi labiau susipažinti su šaliai atstovaujančiu asmeniu, gauti reikiamos informacijos. Oficialiuose priėmimuose dalyvauja tik kviestieji asmenys. Raštiški kvietimai įteikiami likus dešimčiai dienų iki renginio. (Ruzgienė R. , Sederevičiūtė Ž. , 1997, 105 p. )

Oficialūs kvietimai spausdinami arba graviruojami geros kokybės popieriaus kortelėse. Kvietimo dydis paprastai atitinka A6 (105x148 mm) formatą. ( A. Lydeka, 2000, 141 p. ) Popierius pagal tradiciją turi būti baltas arba kreminės spalvos, nors dabar dažnai pasirenkamos kitos pastelinės spalvos, išskyrus labai oficialius renginius ir oficialias progas. Kortelės gali būti apvestos iškiliu nespalvotu arba neiškiliu spalvotu rėmeliu. (P. Post, 2008, 258 p.)

Garbingiausiems svečiams kvietimai rašomi ranka tušu ar rašaliniu parkeriu, jokiu būdu ne tušinuku ar flomasteriu. Rašto šriftas turi būti lengvai įskaitomas. (Ruzgienė R. , Sederevičiūtė Ž., 1997, 4 p.) Kvietimus reikia formuluoti aiškiai bei pateikti visą reikalingą informaciją. Net kviečiant paskutinę minutę reikia įspėti ką ir kada planuojate. Pagrindiniai kvietimams būtini rekvizitai pateikti 1 paveiksle.

Šeimininkai. Kvietimas turi prasidėti kvietimo pradžioje nurodant organizacijos herbą, pavadinimą arba renginio organizatoriaus vardas, pavardė. (L. H. Chaney, J. St. Clair Martin, 2007, 95 p.) Seniau būdavo rašomas visas kviečiančiojo vardas (vardai), bet dabar tai nėra būtina. Kvietimai rašomi trečiuoju asmeniu. Jei kviečia abu sutuoktiniai, po oficialių vyro (žmonos) pareigų nurodoma žmonos (vyro) pavardė. (A. Lydeka, 2009, 223 p.) Kai šeimininkais yra daugiau nei vienas asmuo ar viena pora, spausdintuose kvietimuose pirmiausia rašoma to iš jų pavardė, kurio namuose renginys vyks. Kitų šeimininkų pavardes galite surašyti savo nuožiūra, pavyzdžiui , pagal abėcėlę. Jai šeimininkai yra iš tos pačios šeimos arba atstovauja kelioms kartoms, juos galite surašyti pradėdami nuo vyriausių ir baigdami jauniausiais. Kartais – kad spausdinto kvietimo vizualinis vaizdas būtų gražesnis – pakaitomis surašomos trumpos ir ilgos pavardės. (P. Post, 2008, 248 p.) Šeimininko nurodymas kvietime svečiams padės išrinkti dovanas šeimininkams. ( H. V. Zemme, 2009, 81 p. )

Vieta. Jei pobūvis vyks restorane ar viešbutyje, nurodomas jų pavadinimas ir adresas. Kitais atvejais nurodomas tik adresas. Jei visi svečiai žino, kokiame mieste vyks pobūvis, miesto vardas nerašomas. (A. Lydeka, 2000, 143 p.) Reikia nepamiršti dar vieno svarbaus dalyko – atvykstantys svečiai turi lengvai ir greitai jus rasti. Dėl to galima prie kvietimo pridėti nedidelį planelį ar nupieštą patogaus privažiavimo schemą. Tada kviečiami asmenys tikrai nesusidurs su panašia problema. (Wolff I. , 2000, 83 p. )

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 238 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3968 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Kvietimų etiketas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kvietimų etiketas. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kvietimu-etiketas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 17:01
×