Laivas Vėtra.


Laivo aprašymas. Laivu aprasymas. Vetra laivas. Vandens pasipriesinimo skaiciavimas. Velenų lyginimas. Diplominio recenzija. Laivo veleno linija. Džeimsas kukas skaidrės. Klaipėdos uosto magistrinis. Skaidres apie laivus.

Įvadas. Pradiniai duomenys. Laivo aprašymas. Laivo energetinių įrenginių konstrukcijų ir parametrų analizė. Eigos variklio ir jo konstrukcijos aprašymas. Pagalbinių variklių aprašymas. Pagalbinis garo katilas. Laivo elektrinė. Velenų linija. Laivo šaldymo įrenginiai. Denio mechanizmai. Vairavimo įrenginiai. Laivo energetinio propulsinio komplekso tyrimas. Laivo korpuso charakteristikos. Vandens pasipriešinimo laivo judėjimui skaičiavimas. Eigos dyzelio modernizacija. Dyzelio prototipo palyginimas su šiuolaikiniu. Dyzelio-prototipo modernizavimas. Alkūninio veleno tikrinimas. Velenų linijos sukamųjų virpesių skaičiavimas. Diskrečios skaičiuotinės sistemos sudarymas. Vienmazgės formos laisvųjų virpesių skaičiavimas. Įtempimų ir amplitudės skaičiavimas vienmazgės formos atveju. Reiso planavimas ir resursų skaičiavimas. Reiso dokumentacijos paruošimas. Mechanizmų ir [rengimų techninės priežiūros, aptarnavimo ir remonto planavimas. Laivo reiso vykdymo aprašymas. Techninės tarnybos funkcijos reiso metu. Mašinų skyriaus mechanizmų aptarnavimas. Avarinio atvejo analizė, gedimo nustatymas ir likvidavimas. Priešgaisrinės saugos, saugos darbe ir aplinkos apsaugos reikalavimų vykdymas pasirengiant reisui ir jį atliekant. Priešgaisrinė sauga. Darbų sauga. Aplinkos apsauga. Jėgainės ekonomiškumo ir bendrųjų laivo reiso ekonominių rodiklių įvertinimas. Prototipo ir forsuoto variklio ekonominis sulyginimas. Optimalaus greičio nustatymas. Pasiūlymai dėl laivo eksploatavimo pagerinimo. Pasiūlymai laivo jėgainės išdėstymui. Pasiūlymai dėl tepimo sistemos. Pasiūlymai dėl velenų linijos. Išvados. Literatūra.

Laivas a-41 vėtra priklauso Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms. Laivas yra baltron karinio junginio sudėtyje, kurį sudaro baltijos valstybių kariniai laivai. Pratybų ir mokymų metu laivas vėtra atlieka štabo ir aprūpinimo laivo funkcijas (dieną vadovaujama iš laive esančio štabo, o naktį jis aprūpina laivus kuru bei gėlu vandeniu). 1998 metų vasarą laivas vėtra atliko reisą maršrutu klaipėda-bostonas-baltimorė-klaipėda. Atvykus į bostoną laivas dalyvavo karinių laivų žygyje, skirtam jav karinio laivo constitution 200 metinėms paminėti.

šiame darbe mes suplanuosime ir atliksime laivo a-41 vėtra reisą maršrutu klaipėda-bostonas. Paskaičiuosime resursų kiekius, reikalingus reiso įvykdymui. Paskaičiuosime bei numatysime priemones reiso metu susidariusių teršalų bei atliekų valymui ir saugojimui, kad būtų vykdomos visos aplinkos apsaugos normos. Išnagrinėsime eigos dyzelio modernizacijos galimybę, modernizuosime jį, įvertinsime ekonominius rodiklius, atliekant reisą modernizuotu eigos dyzeliu. Sumodeliuosime gedimą bei numatysi Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas a-41 vėtra pastatytas 1977 metais. Pradžioje tai buvo mokslinių tyrinėjumų laivas. Pirmasis pavadinimas rudolf samoilovič . 1990 m. Jis buvo perstatytas į karinį aprūpinimo laivą (laivapriekyje pastatytos dvi saliutinės patrankos, iš laivagalio pašalinta tralinė gervė) ir pavadintas vėtra . Tai pirmasis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas perplaukęs atlanto vandenyną.

Laivo įgulą sudaro 41 žmogus, iš jų: – karininkai, 17 –liktinių ir 17 – būtinosios tarnybos jūreivių.

Laivas varomas vairosraigtinio mechanizmo. Sraigtas kintamo žingsnio. Laivas taip pat turi pavairavimo mechanizmą. Laivo jėgainė išdėstyta laivagalyje. Antstatas – įgulos gyvenamosios patalpos - yra la pagrindinio variklio tipas - 6nfundamentinis rėmas – vientisas, atlietas iš pilkojo ketaus. Rėminiai alkūninio veleno guoliai tvirtinami smeigėmis. Tepalas į reminius guolius paduodamas per rėminio guolio dangtelyje esančią skylę. Dangtelyje montuojama apsauginė įvorė, kuri neleidžia prasisukti įdėklams.

Cilindrų blokas – atlietas iš pilkojo ketaus. Su fundamentiniu rėmu sujungtas ankeriniais ryšiais. Galvutės tvirtinamos varžtais su apvaliomis galvutėmis. Cilindrų bloke įtaisytas paskirstymo velenėlis.

Cilindrų įvorės – atlietos iš legiruoto ketaus išcentrinio liejimo būdu. Šlapių marškinių tipo. Vanduo apteka įvorę iš apačios į viršų.

  • Microsoft Word 173 KB
  • 2010 m.
  • 64 puslapiai (14396 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mėta
  • Laivas Vėtra.
    10 - 1 balsai (-ų)
Laivas Vėtra.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivas-vetra.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 07:27
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo