Laivas Vėtra.



Laivas a-41 vėtra priklauso Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms. Laivas yra baltron karinio junginio sudėtyje, kurį sudaro baltijos valstybių kariniai laivai. Pratybų ir mokymų metu laivas vėtra atlieka štabo ir aprūpinimo laivo funkcijas (dieną vadovaujama iš laive esančio štabo, o naktį jis aprūpina laivus kuru bei gėlu vandeniu). 1998 metų vasarą laivas vėtra atliko reisą maršrutu klaipėda-bostonas-baltimorė-klaipėda. Atvykus į bostoną laivas dalyvavo karinių laivų žygyje, skirtam jav karinio laivo constitution 200 metinėms paminėti.
šiame darbe mes suplanuosime ir atliksime laivo a-41 vėtra reisą maršrutu klaipėda-bostonas. Paskaičiuosime resursų kiekius, reikalingus reiso įvykdymui. Paskaičiuosime bei numatysime priemones reiso metu susidariusių teršalų bei atliekų valymui ir saugojimui, kad būtų vykdomos visos aplinkos apsaugos normos. Išnagrinėsime eigos dyzelio modernizacijos galimybę, modernizuosime jį, įvertinsime ekonominius rodiklius, atliekant reisą modernizuotu eigos dyzeliu. Sumodeliuosime gedimą bei numatysi Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas a-41 vėtra pastatytas 1977 metais. Pradžioje tai buvo mokslinių tyrinėjumų laivas. Pirmasis pavadinimas rudolf samoilovič . 1990 m. Jis buvo perstatytas į karinį aprūpinimo laivą (laivapriekyje pastatytos dvi saliutinės patrankos, iš laivagalio pašalinta tralinė gervė) ir pavadintas vėtra . Tai pirmasis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas perplaukęs atlanto vandenyną.
Laivo įgulą sudaro 41 žmogus, iš jų: – karininkai, 17 –liktinių ir 17 – būtinosios tarnybos jūreivių.
Laivas varomas vairosraigtinio mechanizmo. Sraigtas kintamo žingsnio. Laivas taip pat turi pavairavimo mechanizmą. Laivo jėgainė išdėstyta laivagalyje. Antstatas – įgulos gyvenamosios patalpos - yra la pagrindinio variklio tipas - 6nfundamentinis rėmas – vientisas, atlietas iš pilkojo ketaus. Rėminiai alkūninio veleno guoliai tvirtinami smeigėmis. Tepalas į reminius guolius paduodamas per rėminio guolio dangtelyje esančią skylę. Dangtelyje montuojama apsauginė įvorė, kuri neleidžia prasisukti įdėklams.
Cilindrų blokas – atlietas iš pilkojo ketaus. Su fundamentiniu rėmu sujungtas ankeriniais ryšiais. Galvutės tvirtinamos varžtais su apvaliomis galvutėmis. Cilindrų bloke įtaisytas paskirstymo velenėlis.
Cilindrų įvorės – atlietos iš legiruoto ketaus išcentrinio liejimo būdu. Šlapių marškinių tipo. Vanduo apteka įvorę iš apačios į viršų.
- Microsoft Word 173 KB
- 2010 m.
- 64 puslapiai (14396 žodžiai)
- Universitetas
- Mėta
-