Ląstelių signalai


Ląstelių signalai. Kam reikalingi ląstelių signalai? Signalų nauda organizmui. Tarpląstelinių signalų perdavimo būdai. Sąlyčio. Parakrininis. Endokrininis. Sinapsinis. Pagrindinės signalinės molekulės. Hormonai. Eikozanoidai. Neurosiuntikliai. Dujos. Kitos signalinės molekulės. Receptoriai. Branduolio receptoriai. Membranos receptoriai. Jonotropiniai receptoriai. Metabotropiniai receptoriai. Šaltiniai.

Jie perneša signalus tarp neuronų ar nuo neuronų į kitas ląsteles. Svarbūs greitam atsakui į tam tikrus vidaus ir išorės veiksnius.

Laisvai prasiskverbia pro plazminę membraną ir tiesiogiai aktyvina viduląstelinį signalo perdavimą. NO, CO,Etilenas. Nėra stabilios perduoda signalą tik aplinkinėms ląstelėms.

Augimo veiksniai- tai polipeptidinės signalinės molekulės, svarbios valdant žmogaus ir gyvūnų ląstelių augimą, dalijimąsi ir diferenciaciją. Citokinai- tai poliptidinės signalinės molekulės, valdančios imuninės sistemos ląstelių funkcijas.

Baltymai, atrankiai pažįstantys ir saveikaujantys su tarpląstelinėmis molekulėmis.

Signalus perduoda keisdami citozolinių baltymų fermentų aktyvumą. Šiai grupei priklauso: G baltymą jungiantys receptoriai, fermentinį aktyvumą turintys receptoriai ir su citozoliniais fermentais sąveikaujantys receptoriai.

  • MS PowerPoint 795 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (437 žodžiai)
  • Rasa
  • Ląstelių signalai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ląstelių signalai. (2014 m.). https://www.mokslobaze.lt/lasteliu-signalai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:14
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo