Lietuvos ir Vokietijos tradiciniai muzikos instrumentai



Šaltiniai ir literatūra. Lietuvos tradiciniai muzikos instrumentai. Piemenų instrumentai . Ansambliniai instrumentai . Apeiginiai ir signaliniai instrumentai . Grojimo sau , susikaupimo instrumentai . Šokių muzikos instrumentai . Vokietijos tradiciniai muzikos instrumentai. Lietuvos – Vokietijos muzikos instrumentų palyginimas. Naudota literatūra ir šaltiniai.
Muzika kaip ir vėliava, kalba, istorija, knygos atspindi šalies praeitį, išgyvenimus, palikimą. Tačiau muzika be instrumentų, taip pat pilnai negalėtų egzistuoti. Kiekvienos šalies tradiciniai instrumentai atspindi tos valstybės tradicijas, vertybes. Muzikos instrumentai yra perduodami iš kartos į kartą, bėgant laikui jie tobulinami, modernėja, keičiasi tautos tarpusavyje, todėl galima rasti, kai kuriuose instrumentuose ir kelių šalių instrumentų atmainų. Kiekvienas instrumentas turi savitą istoriją, savą grojimo būdą, net ir laiką, šventę kuomet juo yra grojama. Šiame darbe bus lyginama Lietuvos ir
Objektas – Vokietijos ir
Tikslas – palyginti Vokietijos ir Lietuvos tradicinius muzikos instrumentus.
Šiam darbui atlikti buvo daugiausia naudotasi užsienio kalba internetiniais tinklapiais, kuriuose rašoma apie vokiečių muzikos instrumentus. Dėstytojo R. Apanavičiaus - Baltijos regionio muzikinio ir chreografinio folklorodalyko paskaitų metu dėstyta medžiaga.
Kaip ir kitose šalyse taip ir Lietuvoje muzikos instrumentus galima skirstyti į tam tikras grupes. Vienur randama, kad skirstymas yra pagal naudojimo paskirtį:
Šokių muzikos instrumentai – dūdmaišis, smuikas, cimbolai, būgnas, basetlė, armonika, bandonija.
Taip pat muzikos instrumentus galima skirstyti ir šitaip:
Pučiamieji: lamzdeliai, švilpynės, daugiavamzdės dūdelės, birbynės, trimitai, skrabalai, oržagiai, dūdmaišis.
Saviskambiai: terkšlė, barškynė, signalinė lenta.
Styginiai: kanklės, smuikas, cimbolai, basetlė.
Kiekvieną bent trumpai aptarti būtų labai sunku, tačiau bent keletą būtų labai pravartu.
medžio birbynė su atskiru pūtikliu,
Kuo šalis senesnė, tuo gilesnė yra kultūra, jos istorija, tuo labiau ja didžiuojasi tos šalies piliečiai. Peržvelgiant šalių istoriją, kultūrą, tradicijas visame pasaulyje, galima įžvelgti, kad Vokietija ypatingai išsiskiria iš kitų šalių įdomia ir turtinga kultūra.
Vokietijoje pagaminti muzikos instrumentai turi užsitarnavę gerą vardą visame pasaulyje. Nei viena šalis neturi tokio didelio muziejų skaičiaus, kurie skirti istoriniams muzikos instrumentams. Vokietijoje yra specialūs muziejai Berlyne, Leipcige ir.t. Dažnai daug kam kyla klausimų ar Vokietija asocijuojasi su muzikos instrumentais? Ar tai tik šalis, kuri juo kolekcionuoja? Tiek Vokietijoje, tiek Lietuvoje yra nemažai instrumentų, kurie yra naudojami ir kitose šalyse. Vokietijoje yra keletas instrumentų, kurie dažnai pasitaiko Austrijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovėnijoje.