Lizingo paslaugų analizė



Įvadas. Lizingo paslaugų apibūdinimas teoriniu aspektu. Lizingo samprata, pagrindinės charakteristikos. Lizingo atsiradimo istorija. Lizingo rūšys. Lizingo privalumai ir trūkumai. Lizingo įforminimas ir su lizingu susijusi rizika. Lizingo rinkos Lietuvoje apžvalga ir analizė. Lizingo rinkos pasiskirstymas. Lizingo portfelio struktūra pagal lizingo tipą. Lizingo portfelio struktūra pagal turto rūšį. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.
Šiandieninėmis ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl piniginių lėšų trūkumo vykdomai veiklai finansuoti, siekiant išsaugoti ar padidinti turimo kapitalo apimtį. Plečiant įmonės veiklą, vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus.
Dažnai verslininkai naudojasi kreditu naujai įrangai pirkti, tačiau kreditas - tai ne pati geriausia išeitis. Banko paskolos brangios, be to, bankai reikalauja solidaus užstato. Dėl šių priežasčių verslininkai nesiryžta arba negali imti banko kreditų savo veiklai plėsti. Todėl dažnai nemažai įmonių bankrutuoja, nesugebėdamos išsilaikyti rinkoje, ir negrąžina bankui paimto kredito, o bankuose kaupiasi laisvi, nepanaudoti pinigai.
Kaip alternatyva bankinėms paskoloms, išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse ypač paplitusi tokia finansavimo rūšis kaip lizingas. Tai išorinis finansavimo šaltinis, suteikiantis klientui galimybę pasirinkti lankstų ir geriausiai poreikius tenkinantį finansavimo būdą. Tai palanki galimybė naudotis reikalingu turtu, įsipareigojus mokėti sutartas įmokas nustatytais terminais.
Pasirinkta kursinio darbo tema – Lizingo paslaugų analizė – yra aktuali, nes lizingas – modernus ir patogus investicijų finansavimo būdas. Lizingas yra vienas iš sparčiausiai augančių bei populiarėjančių finansavimo instrumentų Lietuvoje. Tai yra dėsninga, nes lizingas, kaip finansavimo forma, yra patrauklus klientams savo lankstumu, todėl įgyja vis didesnį pripažinimą. Vis daugiau Lietuvos gyventojų įvertina turto įsigijimo lizingo būdu patogumą ir paprastumą. Naudodamiesi lizingo paslauga, norimą automobilį, buitinę techniką, baldus ir kt. galima įsigyti paprastai ir greitai, nelaukiant, kol bus sukauptos pakankamos lėšos. Lizingo bedrovės tampa vis svarbesnės finansų rinkos dalyvės finansuojant ilgalaikes investicijas į įrengimus bei nekilnojamąjį turtą. Lizingas skatina naujų įmonių kūrimąsi, smulkaus bei vidutinio verslo plėtrą bei užimtumo didinimą Lietuvoje.
Darbo objektas – bankų bei lizingo bendrovių teikiamos lizingo paslaugos.
Darbo tikslas - apibūdinti ir išanalizuoti lizingo paslaugų rinką Lietuvoje.
Darbe naudojami metodai - mokslinės literatūros analizė, teisės aktų apžvalga, duomenų rinkimas, sisteminimas, gautų rezultatų analizė, apibendrinimas.
Pirmojoje dalyje pateikiamos pagrindinės lizingo charakteristikos, rūšys, produktai, taikymo principai, su lizingo veikla susijusi rizika, išdėstomi lizingo teikiami privalumai bei trūkumai sutarties šalims.
Antrojoje analitinėje dalyje apžvelgiama ir analizuojama Lietuvos lizingo rinka, lizingo portfelio struktūra pagal lizingo tipą ir turto rūšį (kilnojamąjį bei nekilnojamąjį turtą).
Teorinę dalį apie pagrindines lizingo charakteristikas, rūšis, lizingo sandorio objektus, dalyvius ir jų požiūrį į šią finansinę paslaugą parengiau, naudodama Lietuvos bei užsienio autorių ekonominę literatūrą, informacinius pranešimus, Lietuvos bankininkystės, draudimo ir finansų instituto rengiamų seminarų literatūrą bei įvairių autorių straipsnius periodinėje Lietuvos spaudoje.
Angų kalbos žodis lease, iš kurio kilo visame pasaulyje paplitęs lizingo terminas, paprastai reiškia nuomą.
Ekonominėje literatūroje galime rasti daug panašių šio termino apibrėžimų. Lizingas – tai netradicinė finansavimo sistema, jungianti ilgalaikės nuomos ir kreditavimo elementus. Tai ilgalaikis prekinės formos kreditas, kai išnuomotos priemonės savininkas už suteiktą daiktinę paskolą gauna palūkanas.
- Microsoft Word 155 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 29 puslapiai (7335 žodžiai)
- Kolegija
- Evita
-