Meilės galia


Meile rasinys. Meilės galia skirgailoje. Rasinys apie meile. Meiles galia literaturoje. Rašiniai apie meilę. Meiles galia skirgaila. Meiles galia rasinys. Skirgaila meiles galia. Rasinys meiles galia. Meilės galia pagal skirgaila.

Meilė – viena didžiausių vertybių žmogaus gyvenime, pasireiškianti prisirišimu, pagarba, artumu, draugyste, aistra bei atvirumu su meilės objektu. Žmogus myli savo tėvus, artimuosius, gimtąjį kraštą, gamtą, gyvūnus, daiktus bei reiškinius, tačiau dažniausiai meilė suprantama, kaip nepaprasti vyro ir moters santykiai. Nuo pačių seniausių laikų iki dabar žmonės patiria ypatingą meilės galią.

Nors daugelio filosofų bei mokslininkų nuomone, antikiniais laikais dvasinės meilės nebuvo, galima teigti kitaip. Graikų meilės dievai, tokie kaip afroditė, erotas, seniausi antikiniai mitai leidžia manyti, jog jau tuomet meilė buvo ne tik kūniška. Apie meilės galią kalba net tų laikų filosofai. Platono puotoje meilė tarp vyro ir moters aprašoma kaip teigiamas moralės reiškinys, būdas įgyti laimę, nors pats platonas teigė, kad aukščiausia meilės forma – meilė tarp vyrų. pirmiausia vienas su kitu susijungti turi tie, kurie vienas be kito negali egzistuoti, būtent, moteriškasis ir vyriškasis pradai sakė aristotelis, kurio manymu meilės galia – tai reiškinys, kuris visiškai pakeičia žmogaus gyvenimą, o vyro ir moters pradai vienas kita papildo. Taigi, akivaizdu, jog meilės galia gyvavo ir seniausiais laikais, keitėsi tik požiūris į ją. Puikus pokyčių pavyzdys – viduramžiai.

Viduramžiška meilė buvo skirstoma į dvi dalis: kūnišką (žemesniųjų sluoksnių) ir platonišką (aukštesniųjų sluoksnių).

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (400 žodžiai)
  • Mokykla
  • Judita
  • Meilės galia
    10 - 2 balsai (-ų)
Meilės galia. (2011 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-galia.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 26 d. 00:10
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo