Mikalojus Konstantinas Čiurlionis


Mikalojus konstantinas ciurlionis referatas. Referatas apie ciurlioni. Čiurlionis referatas. Adelė maria magdalena radman. Konspektas apie m. k. ciurlioni. Mikalojaus konstantino čiurlionio referatas. Mikalojaus konstantino ciurlionio referatai. Referatai apie ciurlioni. Referatas apie m. k. ciurlioni. Apie mikalojus konstantinas ciurlionis skaidres.

Tėvas Konstantinas Čiurlionis (1846–1914; gimė Guobiniuose) buvo vargonininkas ir chorvedys, trumpai vargonininkavęs Liškiavoje, paskui visą gyvenimą – Druskininkuose. Suorganizavo mišrųjį chorą, kuris atlikdavo keturbalses mišias ir giesmes. Chore giedojo sūnūs Petras ir Jonas, dažnai tėvui talkindavo kiti sūnūs Konstantinas ir Povilas. Choro repeticijos dažniausiai vykdavo Čiurlionių namuose.

Tėvas konstantinas čiurlionis (1846–1914; gimė guobiniuose) buvo vargonininkas ir chorvedys, trumpai vargonininkavęs liškiavoje, paskui visą gyvenimą – druskininkuose. Choro repeticijos dažniausiai vykdavo čiurlionių namuose.

Mama adelė maria magdalena radman, gimusi apie 1854 seirijuose, yra buvusios gausios seirijų žydų bendruomenės narė.

Vaikystę praleido druskininkuose, kur tėvo prižiūrimas išmoko skambinti fortepijonu. 1885 m. Baigė liaudies mokyklą ir svajojo toliau mokytis. 1889–1893 m. Gydytojo j. Markevičiaus rūpesčiu mokėsi m. Oginskio plungės dvaro orkestro mokykloje, kur pramoko muzikos teorijos ir bandė kurti, fleita grojo dvaro orkestre. 1894–1899 m. Kunigaikščio m. Oginskio remiamas studijavo varšuvos muzikos institute: fortepijono mokėsi pas prof. T. Brzezickį ir a. Sygietynskį, kompozicijos – pas prof. Z. Noskowskį. Baigęs studijas, dar kurį laiką gyveno varšuvoje ir vertėsi privačiomis muzikos pamokomis.

1901–1902 m. Tobulinosi leipcigo karališkojoje konservatorijoje, kur pas prof. K. Reinekę studijavo kompoziciją, o pas prof. S. Jadasohną kontrapunktą. 1902 m. Grįžo į druskininkus, bet netrukus vėl išvyko į varšuvą, kur lankė piešimo ir dailės mokyklą bei prof. J. Statterio vadovaujamą chorą. 1905 m. Vadovavo varšuvos Lietuvių savišalpos draugijos chorui, o lankydamasis tėviškėje rinko ir harmonizavo Lietuvių liaudies dainas.

1905 m. Keliavo po krymą ir kaukazą, 1906 m. Aplankė drezdeną, prahą, vieną, niurnbergą ir miuncheną. 1907 m. Vilniuje suorganizavo pirmąją Lietuvių dailės parodą, kurioje eksponavo savo kūrinius. 1908 m. Vadovavo vilniaus kanklių draugijos chorui, sudarė atskirą vyrų choro grupę, kuri dainavo jo paties harmonizuotas liaudies dainas. Koncertavo kaip pianistas ir dirigentas, rašė dailės ir muzikos klausimais. 1908 m. Vilniuje surengė antrąją Lietuvių dailės parodą, prie Lietuvių dailės draugijos įkūrė muzikos fondą kompozitorių kū1909 m. Sausio d. Šateikių šv. Evangelisto morkaus bažnyčioje susituokė su rašytoja sofija kymantaite. 1909 m. Lietuvių mokslo draugijos visuotiniame susirinkime išrinktas dainų ir gaidų rinkimo komisijos nariu. 1909 m. Lankėsi ir kurį laiką gyveno sankt peterburge, rūpinosi Lietuvių dailės reikalais. 1910 m. Kovo mėn. Pradėjo gydytis pustelniko sanatorijoje (netoli varšuvos). 1911 m. Balandžio 10 d. , būdamas m. K. Čiurlionis – ne tik garsus dailininkas, bet ir Lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkas.

  • Microsoft Word 88 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (865 žodžiai)
  • Mokykla
  • Donatas
  • Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/mikalojus-konstantinas-ciurlionis.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 19:43
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo