Miokardo infarkto slaugos planas


Slaugos istorija. Dokumentiniai duomenys. Susirgimo anamnezė. Gyvenimo anamnezė. Darbingumo anamnezė. Alerginė anamnezė. Papildoma funkcinė anamnezė. Atvėjo interpretacija. Gyvybinių veiklų įvertinimas. Slaugos planas slaugos diagnozė slaugos tikslas. Mokymas ir rekomendacijos. Naudota literatūra.


Susirgimo anamnezė: Pacientas su kraujospūdžiu turi problemų apie 10 metų, prieš 4 metus buvo miokardo infarktas, AKS nuo normalaus kartais pakyla iki I laipsnio hipertenzinio (Sistolinis- nuo 120 iki 150, diastolinis- nuo 85 iki 100). Namuose kartais vartoja vaistus kraujui skystinti ( ORFARIN ) ir dėl aukšto kraujospūdžio naudoja sirupą (Adelė Karaliūnaitė “Marijos širdis” ), bei maisto papildus (omega-3). Penktadienio rytą ( Spalio 23d. ) pacientas jautė bendrą silpnumą, manė kad peršalo nes krėtė šaltas prakaitas ir temperatūra buvo pakilusi iki 37,6 laipsnių. Normalizuoti temperatūrą pavyko išgėrus ASPIRIN 500mg. Pacientas išėjo į kiemą grėbti lapų ir pajuto silpnumą, mirgėjimą akyse, nusprendė pailsėti ir toliau grėbti lapus tačiau nepavyko, pradėjo temti akyse, jautė spaudimąi krūtinės srityje. Grįžo namo ir su dukra nuvyko pas šeimos gydytoją, kur buvo apžiūrėtas ir atlikti kraujo tyrimai ( rezultatų nežino) gavo siuntimą į LSMU KAUNO KLINIKAS. Į stacionarą pacientas atvyko ryte (spalio 24d.) atlikta elektrokardiograma (EKG) su kraujospūdžio bei antropometrinių matmenų (ūgio, svorio, juosmens apimties, KMI) matavimas (jokių didelių pokyčių neparodė) ir fizinio krūvio mėginys dviračiu. Atliktas kraujo tyrimas Troponinas T (miokardo infarkto rodiklis) - padidėjęs kiekis.rastas C- reaktyvinio baltymo padidėjimas ir leukocitų padidėjimas. Koronografijos metu rastos užkalkėjusios vainikinės arterijos. Pripažintas miokardo infarktas.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1167 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugnė
  • Miokardo infarkto slaugos planas
    9.5 - 6 balsai (-ų)
Miokardo infarkto slaugos planas. (2016 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/miokardo-infarkto-slaugos-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 06:23
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo