Mobiliųjų telefonų žala žmogaus organizmui


Mobiliuju telefonu nauda. Mobiliuju telefonu nauda ir zala. Telefonu nauda ir zala. Telefono nauda ir zala. Telefonu nauda zmogui. Mobiliųjų telefonų žala sveikatai. Mobiliuju telefonu privalumai. Mobiliojo telefono zala. Telefonu zala organizmui. Darbinis mobilus telefonas.

Įvadas. Mobiliujų telefonų žala. Kaip sušvelninti žalingą mobilių telefonų poveikį. Mobiliujų telefonų nauda. Išvados? Infomacinių šaltinių sąrašas. Mobilieji telefonai – kiekvieno iš mūsų kasdieninis komunikacijos prietaisas, be kurio sunkiai įsivaizduojame šiuolaikinio žmogaus gyvenimą. Konkuruojantys mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai stato vis daugiau mobilaus ryšio bokštų bei antenų ant aukštų pastatų, siekdami pagerinti tinklo kokybę, o mobiliųjų telefonų gamintojai kasmet pristato vis modernesnius ir įvairesnius mobiliųjų telefonų bei jiems skirtų aksesuarų modelius, tačiau iškyla klausimas, ar mobiliojo ryšio prietaisai be to, kad gerokai palengvina kasdieninę komunikaciją, daro tam tikrą poveikį sveikatai, yra vienas aktualiausių pastarųjų metų klausimas, į kurį atsakymo ieško daugelio šalių mokslininkai. Tirimo objektas: mobiliųjų telefonų poveikis žmogaus organizmui. Tyrimo metodai: mokslinės literatūros ir internetinių informacijos šaltinių analizė ir sintezė. Tyrimo tikslas: išanalizuoti mobiliuju telefono poveikį žmogaus organismui.

Mobilieji telefonai – kiekvieno iš mūsų kasdieninis komunikacijos prietaisas, be kurio sunkiai įsivaizduojame šiuolaikinio žmogaus gyvenimą. Konkuruojantys mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai stato vis daugiau mobilaus ryšio bokštų bei antenų ant aukštų pastatų, siekdami pagerinti tinklo kokybę, o mobiliųjų telefonų gamintojai kasmet pristato vis modernesnius ir įvairesnius mobiliųjų telefonų bei jiems skirtų aksesuarų modelius, tačiau iškyla klausimas, ar mobiliojo ryšio prietaisai be to, kad gerokai palengvina kasdieninę komunikaciją, daro tam tikrą poveikį sveikatai, yra vienas aktualiausių pastarųjų metų klausimas, į kurį atsakymo ieškmobilaus ryšio neigiamas poveikis pasireiškia trigubu poveikiu: mobilaus telefono antena spinduliuojanti elektromagnetines bangas. Spinduliavimas perdavimo metu, kai dalis elektromagnetinių bangų patenka į mūsų smegenis. Tačiau nustatyta, kad ir budėjimo rėžime mobilūs telefonai spinduliuoja silpnus laukus, kurie besikaupdami organizme gali iššaukti negatyvius pokyčius. Priėmimo rėžime elektromagnetinės bangos tiesiogiai per ausis patenka į smegenis. Australijos mokslininkų nuomone tai neigiamiausias mobilaus telefono poveikis. Neigiamo poveikio esmė tame, kad jų nuomone, mobiliųjų telefonų spinduliuotė, veikdama organizme vykstančius biocheminius procesus, iššaukia taip vadinamų ,,stresinių baltymų susidarymą, kurie paprastai atsiranda organizme esant aukštai temperatūrai sergant. Mokslininkai nustatė, kad stresiniai baltymai padidina smegenų reakcijos greitį, na o tai jau yra nukrypimas nuo sveikatingumo normos. Apie realią mobilaus telefono galią žinome labai mažai, tačiau yra oficialus standartas pagal kurį jų galingumas ribojamas w galia. Mobiliųjų telefonų išspinduliuotas banginės energijos srauto lygis priklauso tik nuo telefono modelio ir jo darbinio dažnio bei galingumo. Kalbant telefonas nukreipiamas tiesiai į smegenis. Stipriausias elektromagnetinis laukas yra centimetrų spinduliu nuo mobilaus telefono antenos. Didžiausias elektromagnetinės radiacijos dalis sugeriama odoje iki cm gylio, na o į smegenis patenka iki 37,5 mm gylio. Eseno (vokietijoje) universitete atlikti tyrimai parodė galimą ryšį tarp akių vėžio ir dažno naudojimosi mobiliaisiais telefonais. Nors iki šiol tiksliai dar neaišku kaip mobiliųjų telefonų elektromagnetiniai spinduliai gali sukelti akių vėžį, viena jau tiksliai žinoma, krusijos biofizikos instituto mokslininkai paprastu eksperimentu įrodė tai, kad pastoviai veikiantys mobilūs telefonai užmuša vištų kiaušinių embrionus.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (1211 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edmundas
  • Mobiliųjų telefonų žala žmogaus organizmui
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mobiliųjų telefonų žala žmogaus organizmui. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/mobiliuju-telefonu-zala-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 20:10
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo