Montesori metodas


Montessori metodas. Montessori metodai. Montessori metodas neigalieji. Montessori metodas referatas. Monessori skaidres. Montessori referatai. Montessori darbas microsoft. Montesori referatas. Skaidrės apie montesori ugdymą. Montessorimetodai.

Detaliai aprasomas montesori metodas. Gama kitaip. Trumpai apie montesori metodą. Varpeliai. Supažindinimas su varpelių garsais. Darbas su varpeliais. Montessori metodas svarbus tuo, kad apima visapusišką žmogaus vystymąsi tiek fizinėje, dvasinėje plotmėje. Metodas pnatūralios vaiko prigimties stebėjimais ir tyrinėjimais, kurie atskleidžia dėsningumus vaiko raidoje.

Muzika Montessori sistemoje yra laikoma prioritetine sritimi. Pagal šį metodą muzkinę dalį kūrė italė Anna Maria Macceroni. Muzika visoje Montesori programoje yra įsiterpianti į visumą. Ji skamba aplinkos fone, per užsiėmimus. Muzikos užsiėmimui neskiriama nei speciali vieta, nei laikas. Rekomenduotina, kad muzika būtų grupinis, bet ne kolektyvinis užsiėmimas

Didelis dėmesys skiriamas klausos lavinimui. Viena iš priemonių - varpeliai. Varpeliai yra vienodos spalvos, du komplektai. Su jais atliekami:

Prieš naudojant varpelius, su vaikais dainuojame gamą, rodome rankų ženklais. Palanku gamą dainuoti viena balse „a“ „e“ „o“ „u“ ir t.t.. T.y. kada nėra verbalinės kalbos, tada dėmesys sutelkiamas į intonavimą. Taip labiau lavinama muzikinė klausa.

Dainuojame gamą ir rodydami laipteliais į viršų (statome namelį), viršuje užbaigiame „saulytėmis“, sukdami delniukus ir grįžtame atgal.

Taip pat gamą dainuojame eidami linija, ketvirtinėmis arba pusinėmis (pratęsiant galūnę) natomis, pristatomu žingsniuku. Kartu suplojame ir, jeigu tai pusinės natos, su rankomis ant antros ketvrtinės padarome stogelį.

Tonas išgirstamas pagal garso aukštumą. Akys padeda ausims. Vaikai išmoksta girdėti ir dainuoti žiūrėdami. Pratimų ar žaidimų su varpeliais metu leidžiama vaikui praktikuotis pačiam. Tuo pačiu jį stebėti ir būtinu atveju padėti.

Skambinu C-dur gamą aukštyn ir aiškinu, kad gama skamba aukštyn ir garsai aukštėja. Analogiškai skambinu žemyn. Po kiek laiko vaikas įpranta girdėti aukštyn žemyn, todėl po dainavimo klausiu kuri gama aukštyn, kuri žemyn, o vėliau dainuoju aukštyn ir žemyn viena paskui kitą. Vaikas turi pasakyti kokia eilės tvarka aš padainavau.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1215 žodžiai)
  • Mokykla
  • Margarita
  • Montesori metodas
    10 - 3 balsai (-ų)
Montesori metodas. (2012 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/montesori-metodas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:51
×