Moterų futbolo pasaulio čempionatų istorija 1991 - 2007 metuose


Vytauto didžiojo universitetas švietimo akademija. Kūno kultūros nuolatinių studijų programa iii kursas referatas moterų futbolo pasaulio čempionatų istorija 1991 – 2007 metuose. Pasaulio moterų futbolo čempionatai 1991 2007 metuose. Penkių pasaulio čempionatų statistika.


Filosofai ypač vertina sportą kaip nuostabų XX amžiaus fenomeną priskirdami tai futbolui. Nė viena sporto disciplina nėra užvaldžiusi pasaulio kaip futbolas ir niekas nesugebėjo surinkti tokį gausų gerbėjų skaičių (Grzegorczyk ir kt., 1991). Futbolas yra labai komunikabilus žaidimas, lengvai suprantamas, net jei dalyviai ar žiūrovai nežino taisyklių, kaip visa žaidimo prasmė verčiasi įmušti įvartį. Atrodo, kad dėl savo paprastumo ir sugebėjimo sukelti stiprius emocinius ir intelektinius žaidimo dalyvių išgyvenimus, futbolas tapo naujųjų laikų reiškiniu (Soroka 2005).

Futbolo fenomeną įrodo ir tai, kad jo populiarumas grįžo XX a. 70-ųjų pradžioje amžiaus moterų tarpe po draudimo laikotarpio, kuris buvo išleistas 1920 m. Tai yra klasikinis pavyzdys, kaip sunku uždrausti tai, kas žmonėms rūpi ir kurie iš tikrųjų domisi (Soroka, 2005).

Futbolo reiškinio mastas ir apimtis lėmė, kad jis ilgą laiką buvo tiriamas sociologų, psichologų ir kitų mokslo disciplinų atstovų, tačiau nežymiai istorikų, nes atskirų turnyrų analizė išlieka tik kaip atskirų asmenų statistikos forma iš federacijų. Todėl svarbu išanalizuoti svarbiausius turnyrus, tokius kaip pasaulio čempionatai, siekiant užfiksuoti įdomiausius reiškinius, vykstančius amžių sandūroje ir tada palyginti juos kartu.

Straipsnio tikslas - parodyti pradinį moterų pasaulio futbolo vystymosi etapą pirmųjų penkių pasaulio taurės turnyrų analize. Tokią pradžią (pasaulinės klasės turnyrų formoje) leido sustiprinti moterų futbolo pozicijas pasaulyje, suteikdama jam tarptautinį prestižą.

Uždaviniai – suprasti moterų sporto vystymosi naudą pasaulyje, dėl vienodų teisių taikymo. Tokiu būdų, kad atsirastų lygybė tarp vyrų ir moterų sporto šakų, kad vyrautu tolerancija.

Moterų futbolas įgavo tikrą švytėjimą 1991 m. lapkričio mėnesį, kai įvyko šios sporto šakos pasaulio čempionatų inauguracija. Joao Havelange, tuometinis FIFA prezidentas, buvo puikus šios programos rengėjas ir iniciatorius ciklinių turnyrų, kuriuose dalyvavo geriausios pasaulio moterų komandos, iš kurių pasirodytų geriausia komanda per ketverius metus.

Pirmojo turnyro organizatorė buvo Kinijos Liaudies Respublika, kur moterų futbolas buvo labai populiarus devintajame dešimtmetyje. Komandos iš viso pasaulio buvo sutiktos su neabejotinu entuziazmu futbolo gerbėjų ir Kinijos valdžios, tai neabejotinai kėlė viso turnyro prestižą.

Į finalinį turnyrą pateko 12 nacionalinių komandų, išrinktų pagal kvalifikaciją iš 46 komandų išreiškusiu norą dalyvauti šiame turnyre. Jie buvo suskirstyti į tris grupes, iš kurių dvi geriausios komandos ir dvi iš trijų, surinkusios daugiausiai taškų, pateko į atkrentamųjų etapą. Vėliau paaukštinimą sąlygojo geresnis įvarčių santykis. Be teisėjų vyrų, aikštėje pasirodė ir šešios teisėjos moterys. Klaudia de Vasconcelos, Brazilijos teisėja, buvo pirmoji moteris per FIFA istorija pasirodžiusi rungtynėse tokiame aukštame lygyje kaip pagrindinis teisėjas. Tai buvo rungtynės dėl trečiosios vietos turnyre.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2933 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dariuš
  • Moterų futbolo pasaulio čempionatų istorija 1991 - 2007 metuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Moterų futbolo pasaulio čempionatų istorija 1991 - 2007 metuose. (2020 m.). https://www.mokslobaze.lt/moteru-futbolo-pasaulio-cempionatu-istorija-1991-2007-metuose.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 21 d. 09:51
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo