Naujoji Zelandija Aucklandas


Naujoji zelandija klimatas. Naujosios zelandijos klimato klimatograma. Naujoji zelandija referatas. Skaidres apie naujaja zelandija. Geizeris naujojoje zelandijoje. Skaidres apie geizerius. Raudonasis ezeras naujojoje zelandijoje.

Įvadas. Debesyse paskendusi žemė. Bendra informacija apie šalį. Klimatas. Keletas faktų apie šalį. Augalija. Gyvūnija. Besparniai paukščiai. Nacionalinė virtuvė. Įdomybės apie šalį. Šalis, kurioje buvo filmuotas “žiedų valdovas”. Sportas. Naujosios zelandijos mokslininkų atradimai. Aucklandas. Ekskursijos.

Mano darbo tema naujoji zelandija, new zeland (anglų k. ), aotearoa (maorių k. )ir jos didžiausias miestas aucklandas. Tema gaiš pirmųjų šalies gyventojų, maorių kalbos, išverstas šalies pavadinimas skambėtų kaip ilgo balto debesies žemė . Ko gero, taip ją praminė dėl iš geizerių kylančių garų. Tiesa, kartais, už kokios uolos tikėdamiesi aptikti skaidrų geizerį, vietoje jo galite išvysti kunkuliuojančio purvo baseiną.

Taip pat čia daug labai skaidrių, kartais ir vulkaninės kilmės ežerų, dunksančių kažin kur tarp kalvų. Arba štai mineralinių ežerų serija – vienas po kito driekiasi balkšvas (nuo molio), citrininis (nuo sieros), rusvai raudonas (nuo geležies), aitriai žalias (nuo vario) vandens telkinukas. Įspūdinga, bet vertėtų pažvelgti ir į kitą pusę – ten garuojantys geizerių krateriai, o virš jų aukštėliau dar sugeba augti pušaitės.

Tačiau jeigu kam ugnikalnių vaikučiai – geizeriai – pasirodytų per prasti, ką gi – šioje šalyje yra ir veikiantys ugnikalniai. Ir nors, kaip minėta, lapkritis naujojoje zelandijoje byloja apie prasidedančią vasarą, galima pakilti ir į tokius kalnus, kuriuos dengia sniegas.

O gal palįsti po kalnu? Ypač visus sužavi vaitomo olos. 250 m ilgio požeminiame labirinte – įvairiausių formų stalaktitai, skraidogyventojai: 4,1 mln. (2003 m. ): 79,5 % europiečių kilmės, 9,7 % mapagrindinės religijos: 64,5 % protestantai, 14 % katalikai, tarp polinezijos tautų dominuoja tradiciniai tikėvalstybinė santvarka: konstitucinė monarchija. Valstybės vadovas yra didžiosios britanijos karalius, kurį reprezentuoja jonaujoji zelandija yra šiaurinėje ramiojo vandenyno pusėje, 1600 kilometrų į pietryčius nuo australijos. Ji driekiasi 1600 km nuo šiaurės į pietus ir susideda iš dviejų salų bei keleto mažų salelių – keletas iš jų supa didžiųjų salų krantus, kitos – šimtus kilometrų nutolusios. Šiaurinėje saloje yra nemažai vulkanų, tarp jų ir dabar aktyvus rapehų kalnas, ir ypač aktyvių terminių plotų, tuo tarpu pietinė sala didžiuojasi pietų alpėmis – nuostabių kalnų virtine, nusidriekusia beveik per visą salą. Kitas įsidėmėtinas naujosios zelandijos bruožas yra nenuskaitoma daugybė upių ir ežerų: ypač vanganui (whanganui) upė, taupo ežeras ir kvapą gniaužiantys vaikaremoanos (waikaremoana) ir vanakos (wanaka) ežerai.

Labai svarbu prisiminti, kad naujosios zelandijos klimatas yra labiau jūrinis nei žemyninis, dėl to oras čia gali keistis neįtikėtinai greitai ir iš esmės.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 4270 KB
  • 2011 m.
  • 21 puslapis (3368 žodžiai)
  • Naujoji Zelandija Aucklandas
    10 - 3 balsai (-ų)
Naujoji Zelandija Aucklandas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujoji-zelandija-aucklandas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:10
×