Nervų sistema aprašymas


Neuronų sandara Nervų sistema sudaryta iš nervinio audinio. Neuronai. Citoplazma su joje esančiomis organėlėmis. Trumposios neurono ataugos - dendritai. Ilgoji neurono atauga - aksona. Mielinu dangalas. Neuronų rūšys. Įterptiniai neuronai. Nervų sandara ir rūšys. Aksonų ir dendritų. Nervinė skaidula. Jungiamieji. Jungiamieji nervai. Aplinkos temperatūros pokyčius. Nesąlyginius įgimtus ir į sąlyginius įgytus. Nesąlyginius refleksus. Sąlyginiai refleksai. Reflekso lankas Reflekso lankas. Mediatoriais tarpininkais. Nervų sistemos dalys. Centrinę nervų sistemą sudaro galvos ir nugaros smegenys , o periferinę - nervai , nerviniai rezginiai bei nerviniai mazgai.

Nervų sistema sudaryta iš nervinio audinio. Neuronai-pagrindinės nervinio audinio ląstelės, reguliuojančios nervų sistemos funkcijas.

Trumposios neurono ataugos- dendritai yra šakotos ir praleidžia impulsus į neurono kūną.

Ilgoji neurono atauga- aksona, kuri gali siekti net iki metro ilgio, neuronai ją turi tik vieną. Ilgąsias ataugas dengia baltos, panašios į riebalus medžiagas, vadinamos mielinu (dangalas)

Aksonu perduodami nerviniai impulsai iš neurono kūno į raumenis.

Impulsai plinta neauronų ataugomis labai greitai- net 100/130 m/s greičiu, todėl nervinė reguliacija vyksta daug greičiau negu humoralinė.

Neuronų kūnai yra daugiausia galvos,nugaros smegenyse ir nerviniuose mazguose.

Neuronų forma skirtinga, jie atlieka skirtingas funkcijas. Juntamieji- perduoda impulsus iš jutimo organų į nugaros ir galvos smegenis, judinamieji- iš nugaros ir galvos smegenų- į raumenis.

Nervinių ląstelių ataugų (aksonų ir dendritų) pluošteliai padengti bendru apvalkalu-nervinė skaidula.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (607 žodžiai)
  • Ugne
  • Nervų sistema aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nervų sistema aprašymas. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/nervu-sistema-aprasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 19:49
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo