Nuovargis ir jo ypatumai dirbant statinį darbą



Laboratorinio darbo tikslas. Yrimo metodika ir organizavimas. TECHNINĖS PRIEMONĖS laiko matuoklis, metronomas. Tyrimo eiga. Rezultatai. Gauti rezultatai pateikiami lentelėje ir grafiškai. Rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūra.
Tiriamajam išaiškinamos užduotys. Pasiruošimas prasideda nuo tiriamojo poilsio, atsipalaidavimo, sėdint ramiai ant kėdės, tam, kad susinormalizuotų pulsas.
Tiriamasis atsistoja, įjungiamas metronomas. Aplink tiriamajį tūrėtų bųti pakankamai erdvės, kad tiriamajam būtų patogu atlikinėti pratimus.
Pirmiausia tiriamasis atlieka dinaminį darba, t.y. rankos ant juosmesns ir 2 minutes tiriamasis daro negilius pritūpimus, taip, kad keliai būtų sulenkti 90° kampu pagal metronomo mušamą tempą (92k/min.).
Tiriamasis pats registruoja savo ŠSD palpacijos būdu miego arterijoje prieš darbą ramybės būsenoje dar sėdėdamas ant kėdės, darbo pabaigoje po atliktų pritūpimų ir 1-mą, 3-čią ir 5-ą min. po darbo jau atsisėdus ant kėdės. ŠSD skaičiuojamas 10s.
Atlikęs pirmąjį pratimą ir pailsėjęs, tiriamasis atlieka statinį darbą, t.y. rankos laikomos ant juosmens ir 2min. išlaiko padėtį pusiau pritūpus.
Tiriamasis vėl pats užregistruoja savo ŠSD (ŠSD skaičiuojamas 10s.) palpacijos būdu, miego arterijoje prieš darbą ramybės būsenoje dar sėdėdamas ant kėdės, darbo pabaigoje po atliktų pritūpimų ir 1-mą, 3-čią ir 5-ą min. po darbo jau atsisėdus ant kėdės.
- Microsoft Word 457 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 5 puslapiai (752 žodžiai)
- Universitetas
- Gintarė
-