Olandijos prekyba


Importas is olandijos. Lietuvos ir olandijos prekyba. Eksportas is olandijos i lietuva. Olandijos eksportas. Olandija eksportuoja. Nyderlandu eksportas. Olandijos rysiai su lietuva. Olandijos+importas. Jegosgeras.

Įvadas. Olandijos eksportas. Olandijos eksporto sudėtis. Metais. Olandijos importas. Nyderlandų eksporto ir importo ryšiai su jav. Prekyba žemės ūkio ir maisto produktais. Paslaugos. Lietuvos ir olandijos prekyba. Išvados. Naudota literatūra.

Olandijos prekyba yra svarbiausia paramos sistema jos ekonomikai. Todėl net ir šiandien tarptautinė prekyba yra pagrindinis Olandijos ekonomikos augimo variklis. Nyderlandų ekonomika atvira ir gerai išvystyta, tačiau labai priklauso nuo užsienio prekybos. Bene didžiausią įtaką Nyderlandų ekonomikai daro būtent paslaugų ir prekių eksportas. Ši veikla garantuoja bene du trečdalius šalies biudžeto pajamų. Beveik 80 % Olandija eksportuoja į kitas Europos šalis, ir beveik 70 % importuoja iš Europos šalių. Azija sudaro tik 17% eksporto ir 7% importo. Olandija prekiauja teigiamu prekybos balansu. Prekybos veikla yra gerai išvystyta, todėl ypatingas dėmesys skiriamas maisto perdirbimui, chemijai, naftos perdirbimui ir elektros mašinoms. Žemės ūkio pramonė labai mechanizuota, nors šiame sektoriuje dirba nedidelė visos darbo jėgos, tačiau pagamina didelį eksporto perteklių ir užima trečiąją vietą pasaulyje. Kadangi Olandija gėrisi masiniu įnašu per prekybą, tai ji yra aistringa prekybos šalininkė. Šalis išsiskiria stabiliu augimu ir vienu mažiausių nedarbo bei infliacijos lygių Europoje. Nyderlandai seniai tapo ir viena svarbiausių Europoje tranzito šalių. Per Amsterdamo ir Roterdamo uostus kroviniai iš Europos keliauja į Aziją ir JAV bei atgal. Jungtinės Valstijos turi didžiausią prekybos perteklių su Olandais, vidutiniškai 10 mlrd JAV dolerių per metus Patogi geografinė padėtis, gerai išvystyti prekybos keliai, didelė vartotojų perkamoji galia, darbuotojų lankstumas, darbo jėgos geras apmokymas, stiprūs vietiniai prekybos tinklai bei kiti išvystyti veiksniai skatina puikią tarptautinę prekybą su kitomis valstybėmis.

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 165 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3510 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Olandijos prekyba
    10 - 2 balsai (-ų)
Olandijos prekyba. (2013 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/olandijos-prekyba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:09
×