Periferinė nervų sistema projektas (2)


Periferinė nervų sistema. Tikslas ir uždaviniai. Tikslas - supažindinti su žmogaus periferine nervų sistema (PNSKas yra periferinė nervų sistema? Nervai. Tai iš smegenų į organus išeinančių nervinių skaidulų pluoštai. Nervinis mazgas. Tai nervinių ląstelių, nervinių skaidulų ir neuroglijos telkinys. Nervinis rezginys. Stuburo šonuose priekinės. Nugariniai nervai. Nugariniai nervai susidaro stuburo kanale, susijungus priekinei ir užpakalinei šaknelėms. Periferinės nervų sistemos skirstymas pagal funkciją. Išvados. Periferinę nervų sistemą sudaro nervai. Informacijos šaltiniai.


Tikslas - supažindinti su žmogaus periferine nervų sistema (PNS). Uždaviniai: Apibūdinti periferinę nervų sistemą. Išanalizuoti nugaros ir galvos nervų struktūrą. Išskirstyti periferinę nervų sistemą pagal funkcijas.

Tai iš smegenų į organus išeinančių nervinių skaidulų pluoštai, apgaubti jungiamojo audinio dangalais.   Skaidulos yra: Mielinės Nemielinės.

Tai nervinių ląstelių, nervinių skaidulų ir neuroglijos telkinys.   Skirstomi į: Galvinius ir nugarinius mazgus, turinčius aferentinių neuronų kūnus; Autonominius mazgus, turinčius eferentinių neuronų kūnus.

Stuburo šonuose priekinės šakos jungiasi vienos su kitomis ir sudaro nervinius rezginius: Kaklinis Petinis Juosmeninis Kryžmeninis.

Periferinę nervų sistemą sudaro nervai, ganglijai ir nerviniai rezginiai. Žmogus turi 31 porą nugaros ir 12 porų galvos smegenų.

  • MS PowerPoint 1559 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (322 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Periferinė nervų sistema projektas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Periferinė nervų sistema projektas (2). (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/periferine-nervu-sistema-projektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 16:39
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo