Perkūno namas


Architektura namu darbas perkuno. Legenda apie perkuna. Perkūno+namai+legenda. Legenda apie perkūno šventyklą, skulptūra. Perkuno namas senoveje. K.donelaitis barokas skaidres. Perkuno namo legenda.

Gotika ir jos ypatybės. Perkuno namo istorija. Sklypo ir pastato struktūra. Pastato statybinės konstrukcijos. Pastato planas. Pastato architektūra. Interjeras ir eksterjeras. Pastato įvertinimas aplinkoje. Legendos apie perkūno šventyklą. Naudota literatura.

Legendos apie perkūno šventyklą. 1818 m. Į pietus nuo šio namo buvo statomas muitinės pastatas. Statybos metu darbininkai šiek tiek apgriovė jo sieną, kurioje, praardžius mūrą, rasta žalvarinė šešių verškų (apie 27 cm) aukščio statulėlė. Figūros galvą vainikavo miesto vaizdas su bokštais ir šventyklomis, kojos buvo sukryžiuotos, o rankose – trys žuvys. Paslaptingoji skulptūrėlė sukėlė daugybę spėliojimų. Manyta, jog figūra simbolizuoja Kauno miestą, o žuvys jos rankose – tris upes: Nemuną, Nerį ir Nevėžį. Istorikai tvirtino, jog skulptūra vaizduojanti pagonių dievą Perkūną, o pastate esą buvusi jo šventykla. T. Narbuto nuomonė tada pasirodė įtikinamiausia, ir namui galutinai prigijo Perkūno šventyklos vardas. Kai kurie blaivesni romantikai teigė, jog gotikos šventyklų pagonys nestatė. Tačiau visuomenė jų balsų neišgirdo.

  • Architektūra Namų darbas
  • Microsoft Word 565 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1424 žodžiai)
  • Aivaras
  • Perkūno namas
    10 - 3 balsai (-ų)
Perkūno namas. (2012 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/perkuno-namas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:26
×