Polimerai ir polimerizacijos reakcijos



Polimerai. 4. 1. Polimerai 4. 1. Polimeras – medžiaga, kurios molekulės sudarytos iš daug besikartojančių struktūrinių vienetų, vadinamų monomerais. Polimerizacija – cheminė reakcija. Polimerizacijos reakcijos. Polietenas Polipropenas. Polistirenas Polivinilchloridas. Plastiko naudojimas Privalumai Plastikas plačiai vartojamas dėl žaliavos pigumo. Gamtosauginės problemos, kurias įtakoja plastiko naudojimas 1 Plastikas tūkstančius metų nesuyra. Gamtosauginių problemų (plastiko taršos) sprendimo būdai Mažinti plastikinių maišelių gamybą. Filmukai. Šaltiniai.
Polimeras – medžiaga, kurios molekulės sudarytos iš daug besikartojančių struktūrinių vienetų, vadinamų monomerais, sujungtų kovalentiniais cheminiais ryšiais. Polimerai gali būti sudaryti iš šimtų ar tūkstančių monomerų. Polimerai pagal kilmę gali būti skirstomi į gamtinius, dirbtinius ir sintetinius. Monomeras – palyginus maža molekulė, kuri gali jungtis su kitomis tokiomis pat ar kitokiomis molekulėmis ir sudaryti makromolekulę – polimerą. Pavyzdžiui, aminorūgštys yra monomerai, sudarantys polimerą baltymą. polimerizacijos laipsnis- monomero grandžių skaičius polimero makromolekulėje.
Polimerizacija – cheminė reakcija, kurios metu kelios vienodos monomerų molekulės jungiasi į vieną – polimerą. Reakcija vyksta dalyvaujant katalizatoriams, esant aukštai temperatūrai ar slėgiui. Polikondensacija – tai polimero sintezės reakcija, kurios metu mažamolekuliniai junginiai sudaro makromolekules ir mažos molinės masės junginius (vandenį, metanolį, vandenilio chloridą ir kt.).