Pramonės perversmas ir jo padariniai prezentacija



Pramonės perversmas ir jo padariniai. Sąvokos. Dinama – elektros nuolatinės srovės generatorius. Pramonės perversmo pradžia Dižiojoje Britanijoje. Pramonės perversmas – pokyčiai gamybos technologijoje bei organizacijoje. Palyginus nacionalines pajamas. Vartojimo revoliucija. Viena iš pramonės revoliucijos priežasčių buvo vartojimo revoliucija. Gyventojų daugėjimas ir pramonės miestai. Pramonės perversmui didelę įtaką turėjo ryškus gyventojų skaičiaus augimas. Gamybos pažanga. Pirmieji fabrikai Didžiojoje Britanijoje pradėti statyti XVIII a. Darbininkų sluoksnio susidarymas. Vykstant pramonės perversmui pradėjo formuotis naujas visuomenės sluoksnis – profesionalūs darbininkai. Pramonės perversmo padariniai. Pramonės perversmas skatino konkurencija. Santrauka. Pramonės perversmas prasidėjo Didžiojoje Britanijoje. Klausimai. Kokioje šalyje prasidėjo Pramonės perversmas.
Pramonės perversmas – pokyčiai gamybos technologijoje bei organizacijoje, kurių metu buvo pereita nuo manufaktūrinės prie stambiosios mašininės gamybos. Šioje šalyje susiklostė palankios sąlygos: neįvyko revoliucijų ir revoliucinių sumaiščių Didžioji Britanija turėjo daug gamtinių išteklių turėjo didelį prekybos laivyną Didžioji Britanija buvo labai išplėtojusi prekybą,o gauta pelną reikėjo investuoti į gamybos plėtrą. Didžiojoje Britanijoje buvo daug gabių amatininkų ir inžinierių, technikos naujovių žinovų.
Palyginus nacionalines pajamas,tenkančias vienam gyventojui, vieno amerikiečio, prancūzo ar vokiečio pajamos XIX a. sudarė maždaug ¾ brito pajamų. Kitos didžiosios Europos valstybės baiminosi Didžiosios Britanijos pranašumo ir siekė kuo greičiau jį įveikti. Dėl įvairių priežasčių iki XIX a. pabaigos nė vienai Europos valstybei to padaryti nepavyko.
Viena iš pramonės revoliucijos priežasčių buvo vartojimo revoliucija. Vis labiau augo visuomenės vartojamų prekių paklausa, dėl šios priežasties augo prekyba,gamyba,ekonomika. Pirmas gausiai vartojamas produktas buvo tabakas. XVII a. pabaigoje tabaką vartojo 25% Didžiosios Britanijos gyventojų, o Londone buvo suvartojama iki 90% importuojamo tabako. Gerokai išaugo kavos ir arbatos vartojimas, dėl šios priežasties padaugėjo kavinių. XVIII a. arbata pigo, todėl ją britai pradėjo gerti kiekviena dieną,atsirado tautinė arbatos gėrimo tradicija. Didėjant drabužių paklausai daugėjo parduotuvių. Prekyba skatino prekių reklama. Didžiosios Britanijos laikraščiai ne mažiau kaip pusę puslapių skirdavo reklamai.